سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: امروز افتخار مسئولان دولتی فعالیت‌های بخش خصوصی بوده و به عبارتی دیگر بخشی از کارنامه دولت، خروجی فعالیت‌های بخش خصوصی است.

به گزارش تبریزمن، احمد محمدزاده صبح امروز در نشست هم‌اندیشی پنجمین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه وجود چنین همایش‌هایی جزو ضرورت‌ها است، اظهار داشت: با توجه به ضرورت این همایش باید نسبت به دوره قبل متفاوت‌تر و مطلوب‌تر شود بر همین اساس برخلاف دوره قبل متولی برگزاری همایش به بخش خصوصی یعنی اتاق بازرگانی سپرده می‌شود و در کنار آن دولت حمایت خواهد کرد و امیدواریم تشکل‌ها نیز در کنار اتاق بازرگانی از این مسئله حمایت کنند.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید بر این معتقد است که امور را به بخش خصوصی باید سپرد و مدیریت عالی استان نیز بر این تاکید دارند، خاطرنشان کرد: امروز افتخار مسئولان دولتی فعالیت‌های بخش خصوصی بوده و به عبارتی دیگر بخشی از کارنامه دولت، خروجی فعالیت‌های بخش خصوصی است.

محمدزاده اضافه کرد: امروز فضا تغییر کرده و این را به صراحت می‌گوییم که هستیم، می‌توانیم و توانمندی‌های مورد نیاز را در اختیار داریم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استاندار آذربایجان‌شرقی، در ادامه از تغییراتی در چارت استانداری خبر داد و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای سیاست‌گذاری و انجام موضوعات مورد نظر اداره کل حمایت از سرمایه‌گذاری در استان آغاز به کار کرده و این تغییرات برای همه استان‌ها از جمله استان آذربایجان‌شرقی مبارک خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: البته این اداره کل با مرکز خدمات سرمایه‌گذاری متفاوت بوده و برای حل مسائل و مشکلات به صورت جدی مطرح شده و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری نیز در کنار این اداره کل به کار خود برای جذب سرمایه‌گذاران با قدرت بیشتر از گذشته ادامه خواهد داد و تلاش خواهد شد تا احیانا اگر در گذشته مشکلاتی پیش آمده برطرف شود.

رضا حسینی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی نیز در ادامه این نشست، با بیان اینکه ۹۰ درصد پروژه‌های انتخاب شده در این حوزه بر اساس سند تدبیر و توسعه است، اظهار داشت: در نهایت ۱۷۵ پروژه سرمایه‌گذاری به مرحله چاپ رسیده است.

در این نشست تشکیل کمیته اجرایی همایش با حضور معاونت اقتصادی و توسعه منابع و معاونت عمرانی، سازمان امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان آذربایجان‌شرقی در قالب سازمان حمایت خدمات سرمایه‌گذاری به نمایندگی از همه دستگاه‌های اجرایی، شهرداری، دانشگاه تبریز، منطقه آزاد ارس، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، اتاق بازرگانی تبریز، به تصویب رسید، البته ریاست این کمیته نیز بر عهده اتاق بازرگانی تبریز و رئیس اتاق واگذار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :