مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: اقدامات حفاظتی منجر به کاهش مصرف آب می‌شود، ولی بدون اقدامات تکمیلی هرگز نمی‌تواند ما را به هدفی که طراحی کرده‌ایم، برساند.

به گزارش تبریزمن، غلامرضا هاشمی صبح امروز در شورای فرهنگی اجتماعی دریاچه ارومیه اظهار داشت: تمام تلاش ما این است مصرف کاهش یابد، ولی اقدامات مکمل به دلیل محدودیت‌های منابع مالی بعضا قابل انجام نیست و بدون لوله‌گذاری و نصب تجهیزات فیزیکی کاهش مورد انتظار مصرف امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: در آب‌های سطحی کاهش مصرف هشت درصدی قابل اعمال است، اما بدون اقدامات مکمل نمی‌توانیم به کشاورزان فشار آوریم که مصرف آب را کاهش دهد.

هاشمی با بیان اینکه ما کنتورهای هوشمند را در تعدادی از چاه‌های اولویت‌دار نصب کردیم ولی هر روز تماس می گیرند، تقاضای شارژ اضافی آب دارند تا محصولات‌شان از بین نرود، اضافه کرد: همه کارها باید جامع و کامل انجام شود و نباید فقط به اعلام آمار و ارقام روی کاغذ بپردازیم.

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: مصرف آب در قلعه چایی سال گذشته ۳۵ میلیون مترمکعب بود که امسال به ۲۹ میلیون تنظیم کردیم که به نظر می‌رسد این میزان در مردادماه تمام شود.

این مسئول یادآور شد: رها‌سازی را در قلعه چایی از ۱۲ میلیون متر مکعب به ۲۰ میلیون مترمکعب افزایش دادیم و از سد بوکان ۷۴ میلیون آب دریافت کردیم و با ۵۷ میلیون مترمکعب مصرف مدیریت کردیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :