برخی رسانه ها و نمایندگان ما در آذربایجان چنان برای سوءاستفاده سیاسی خود در حادثه تلخ برخورد قطار ها در سمنان ناشیانه عمل کردند که نه تنها باعث شرم خود بلکه سرافکندگی دلسوزان واقعی مردم نیز شده اند…

تبریزمن، سرویس اجتماعی: در کشوری زندگی می کنیم که اکثر تصمیمات در آن نه با نگاه ملّی که با نگاه مِیلی گرفته شده و قضاوت ها و اخبار رسانه هایمان نیز به این ترتیب کار می شوند. فی الواقع خیلی ها به جای ملّی گرایی، میلی گرا هستند و در خصوص اتفاقات و حوادث مختلف هر گونه که بخواهند اظهار نظر کرده، به فریبکاری و بعضا حتی دروغگویی می پردازند.

حادثه بسیار تلخ و جانسوز اخیر در سمنان که باعث شد ۴۵ هموطن نازنین‌مان در بدترین و جانگداز ترین حالت ممکن از بین ما بروند، بار دیگر ضعف ها و بی کفایتی مسئولین فعلی و قبلی ما را نشان داد. مسئولینی که به قول علی دایی، در سال ۲۰۱۶ و عصر تکنولوژی نتوانسته اند از بروز چنین خطاها و فجایعی جلوگیری کنند و فکر و ذهنشان مشغول اقدامات سیاسی و بعضا بی اهمیت دیگر است.

هیچ شکی در لزوم برخورد قاطع و حداکثری با عوامل این حادثه و حتی به استیضاح کشاندن وزیر راه و شهرسازی که در کمال خامی و ناپختگی به جای عذرخواهی و دلجویی از خانواده های داغ دیده، اعلام می کند که “قطار بیمه بوده و جای نگرانی نیست” وجود ندارد.

معمولا چنین پی‌گیری هایی در همه جای دنیا امری طبیعی بوده و تمام مسئولین و مردم دست به دست هم می دهند تا مشکلات را حل کرده و دردهای داغ دیدگان را تسکین دهند؛  با این حال عده ای از نمایندگان و رسانه ها، به خصوص در آذربایجان کمر همت به تخریب رقیبان سیاسی خود بسته و از این اتفاق تلخ حسابی سودجویی می‌کنند. کافیست نگاهی گذرا به رسانه های طرفدار برخی جریان های خاص داشته باشید تا با مصاحبه ها و یادداشت هایی مواجه شوید که همگی با یک هدف منتشر شده اند؛ استفاده حداکثری برای تخریب رقیب با استفاده از حادثه رخ داده…

انجام چنین کارهایی در مواقع اینچنینی اوج بی انصافی در حق مردمی است که نگران اقوام و هموطنان خویش هستند. بسیاری از مسئولین و سیاسیون گویا فراموش کرده‌اند که مردم به آن‌ها رای می‌دهند تا مشکلات کشور را حل کنند نه اینکه برای رقابت با هم برای رسیدن به قدرت تلاش کنند.

برخی از نمایندگان تبریز در مجلس چنان برای این موضوع از استیضاح و پیگیری تا وصول نتیجه نهایی سخن می گویند که توگویی پیش از این تمامی مسائل و مشکلات استان را نیز چنین پیگیری کرده و حل کرده اند. انگار نه انگار که جاده تبریز – اهر در سالیان اخیر هزاران، توجه کنید هزاران نفر از هموطنان و همشهریان ما را به کام مرگ کشانده و هیچ کس نیز پیگیر وضعیت این جاده نیست. چرا برای تلفات و حوادث جبران ناپذیر این جاده اقدام به استیضاح وزرا و مسئولین نمی کنید؟ نکند خودتان زمانی مسئول بوده و برای این پروژه کوتاهی کرده اید؟ نکند رد پای خودتان در این کوتاهی ها دیده می شود؟

چرا برای وضعیت کارخانه ماشین سازی، معدن مس سونگون و مشکلات عدیده ای که خساراتش برای مردم کمتر از مرگ نبوده و زندگی را به کام‌شان تلخ کرده اقدامات مناسبی  نمی کنید؟

فی الواقع همین رسانه ها و نمایندگان دلواپس تبریز در مجلس و امثال آن ها بودند که در زمان خرید هواپیماهای ایمن و بروز فریادهای خود را بر سر مسئولین بلند کردند که سرمایه مملکت را به هدر می دهید و مسیر انتقاد توهین آمیز را پیش گرفتند اما هم اکنون طلبکار هستند که چرا در کنار هواپیما، به وضعیت ناوگان ریلی رسیدگی نکرده اید!!؟

امروزه واقعا به این نتیجه می رسیم که جان مردم برای برخی ها مهم نیست و اکثر مسئولین در پی قدرت گرفتن حزب و جناح خود هستند، در غیراینصورت مگر می شود مسئولی برای سال های متمادی پروژهای نیمه کاره و حادثه آفرین منطقه خود را که جان و مال و زندگی مردم را در شیشه کرده است، نادیده گرفته و در پی فرصتی برای استیضاح و به زیر کشیدن رقیبان باشد؟


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :