شهردار ورزقان گفت: با توجه به زلزله‌ی که در سال ۹۱ در این شهرستان اتفاق افتاد وضعیت شهرستان ورزقان بسیار بد بود و در دو سال اخیر با اقداماتی که انجام‌شده است این شهرستان به شرایط خوبی رسیده است.

به گزارش تبریزمن، کامران رحمتی شهردار ورزقان در نشست خبری با موضوع سالگرد زلزله ورزقان و بررسی عملکرد خود در سال اخیر اظهار داشت:در زلزله سال ۹۱ حدود ۸۰ درصد شهر آسیب جدی دید و تخریب شد که این زلزله باعث تخریب زیرساخت‌های هر شده و بیشتر خانه‌های این شهرستان را تخریب کرد که در سال‌های اخیر با اقدامتی که در این شهرستان انجام‌شده است چهره شهر بسیار تغییر کرده است و نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر شده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر با کمک شهرداری تهران و تبریز بسیاری از صدمات زلزله ورزقان را توانسته‌ایم جبران  کنیم چهره شهر و خانه‌ها را از حالت ویران خارج کنیم که در ادامه مسیر خود بازهم همه تلاش خود را خواهیم کرد تا شهرستان ورزقان به اصلی‌ترین جایگاه خود برسد.

شهردار ورزقان تصریح کرد: در کنار کمک‌های بلاعوض شهرداری‌های تهران ، تبریز و مراغه ، شرکت مس آذربایجان  هم در طول این مدت کمک بسیار زیادی برای آبادسازی این شهرستان به ما کرده‌اند که‌ تقدیر و تشکر از همه این سازمان‌ها رادارم .

وی در مورد اقدامات خود در دو سال اخیر گفت: ما در دو سال اخیر اقدامات بسیار فراوانی را برای آبادسازی این شهرستان انجام داده‌ایم که ازجمله آن‌ها می‌توان به ساخت مصلا ، تشکیل هیئت عالی حمایت از سرمایه‌گذاران، ساخت اولین پارک شهری ورزقان می‌توان اشاره کرد.

رحمتی تأکید کرد: در دو سال اخیر ۱۶ کیلومتر جدول‌کشی برای خیابان‌های اصلی و آسفالت‌کاری برای اکثر خیابان‌های اصلی و ۱۷ خیابان فرعی انجام‌شده است .

وی گفت: در کنار اقدامات دیگر در شهرستان ورزقان ساخت بازار بزرگ این شهرستان با ۱۰۰ باب مغازه و جداسازی آب شرب و فضای سبز می‌توان اشاره کرد.

شهردار ورزقان در مورد پتانسیل بالای گردشگری در این شهرستان گفت: با توجه به وجود سد زرآباد در ورزقان و استقبال خوب مردم از این منطقه از مهم‌ترین برنامه‌های ما برای ورزقان در آینده تأسیس مجتمع رفاهی و اقامتی ورزقان خواهد بود تا مردم به‌خوبی از پتانسیل گردشگری منطقه استفاده کنند.

وی گفت: با توجه به زلزله‌ی که در سال ۹۱ در این شهرستان اتفاق افتاد وضعیت شهرستان ورزقان بسیار بد بود و در دو سال اخیر با اقداماتی که انجام‌شده است این شهرستان به شرایط خوبی رسیده است و در این  مدت من و همه همکارانم تلاش کرده‌ایم تا چهره شهر را تغییر دهیم تا مردم در بهترین شرایط زندگی کنند.

رحمتی گفت: اگر شرایط تبریز و ورزقان را مقایسه کنیم می‌توان گفت برای تبریز مدیر لازم است و برای ورزقان ایثارگر که من و همه همکارانم در دو سال اخیر با تلاشی که کرده‌ایم موفق شده‌ایم شهرستان ورزقان را از وضعیت سال‌های قبل خارج کنیم و ورزقان این روزها در بهترین وضعیت نسبت به سال‌های قبل قرارگرفته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :