به گزارش تبریزمن، دو تیم تراکتورسازی تبریز و الاهلی عربستان روز سه شنبه از سری رقابت های هفته چهارم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، در استادیوم یادگار امام شهر تبریز و از ساعت ۱۶:۰۰ در دیداری حساس و نفس گیر به مصاف هم خواهند رفت.

در صورتی که تیم الاهلی عربستان با برتری و کسب سه امتیاز از زمین مسابقه خارج شود، با توجه به شرایط جدول، صعود این تیم به دور بعدی رقابت ها به احتمال بسیار بسیار زیادی قطعی خواهد بود. حتی کسب یک تساوی نیز شرایط این تیم در جدول رده بندی را بسیار مساعد خواهد کرد.

اما تیم تراکتورسازی شرایط کاملا متفاوتی در پیش دارد. تیم پرطرفدار تبریزی برای حفظ امید های صعود خود چاره ای جز کسب سه امتیاز کامل این دیدار نخواهد داشت. حتی در صورت کسب برتری نیز راه سختی در پیش رو خواهد بود و نتایج بازی های دیگر تیم ها در هفته های آینده نیز تاثیر کاملا مستقیمی در شانس صعود تراکتورسازان خواهد داشت.

شاگردان تونی الیویرا از سه بازی قبلی خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، در دو بازی خارج از خانه مقابل تیم های نسف قارشی و همین تیم الاهلی عربستان تن به شکست داده و از کسب امتیاز عاجز ماندند، اما همچون سال های گذشته در بازی هایی که در استادیوم یادگار امام شهر تبریز برگزار می شود، عملکرد خوبی داشته و نتایج در خوری را کسب کرده اند.

با این وجود و با توجه به نتایج خوبی که سرخپوشان تبریزی در رقابت های لیگ برتر بدست آورده اند ( دو برد سه بر صفر مقابل راه آهن و استقلال خوزستان در دو هفته اخیر و فاصله گرفتن از تیم های تعقیب کننده) تراکتورسازان با روحیه خوبی پا به میدان مسابقه خواهند گذاشت.

DSC_1862

همچنین با توجه به بازی خوب و برد پرگل در بازی روز جمعه مقابل تیم استقلال خوزستان و حفظ موقعیت خود در رده دوم جدول رده بندی، پیش بینی می شود تا هواداران این تیم با تعداد پر شماری در استادیوم یادگار امام حضور پیدا کرده و تیم مورد علاقه خود را تشویق کنند.

لوسیانو ادینهو، برترین گلزن تیم تراکتورسازی و نیز لیگ برتر کشور ایران نیز گل روحیه بخش و زیبایی را در مقابل استقلال خوزستان به ثمر رساند تا همچنان به روند خوب گلزنی خود ادامه داده و تعداد گل هایش را نیز به عدد ۱۶ رساند. او هم اکنون ۴ گل با ۲۰ گلی که قول به ثمر رساندنش را در ابتدای فصل به هواداران داده بود فاصله دارد و با توجه به تعداد بازی های باقی مانده احتمال رسیدن او به تعداد گل های بیشتر از ۲۰ نیز وجود دارد.

آندرانیک تیموریان، دیگر بازیکن روی فرم تراکتورسازان است که پس از پشت سر گذاشتن دو تجربه ی ملی با ارزش و بازی مقابل تیم های قدرتمند شیلی و سوئد از آمریکای جنوبی و اروپا، حال به تیم باشگاهی خود باز گشته است. او نیز در دیدار مقابل استقلال خوزستان یکی از زیباترین گل های این فصل تیم تراکتورسازی را با شوتی سرکش به ثمر رساند.

اما در سمت مقابل، تیم قدرتمند، کاملا آماده و خطرناک الاهلی قراردارد. تیمی که پس از بازی با تراکتورسازان در استادیوم ملک عبدالله و کسب برتری دو بر صفر، در سه بازی پشت سر هم دیگر مقابل تیم های النصر (صدرنشین فعلی لیگ عربستان)، الطاعی و الرائد به برتری رسیده و به عبارتی شاگردان کریستین گراس، هم اکنون هشت پیروزی پشت سر هم در هشت بازی اخیر خود داشته اند.

187008_heroa

به این آمار خیره کننده، ۳۱ بازی بدون حتی یک شکست را نیز به کارنامه این تیم متمول عربستانی اضافه کنید. الاهلی در ۳۱ بازی اخیر خود، ۸ تساوی و ۲۳ برد را بدست آورده است. به عبارتی این تیم ۸۳ درصد امتیازات ممکن را در ۳۱ بازی اخبر به چنگ آورده است. در حالی که این عدد برای تراکتورسازی ۶۲ درصد می باشد.

باید منتظر ماند و دید که آیا شاگردان تونی الیویرا ی پرتغالی بار دیگر می توانند در استادیوم یادگار امام و در مقابل دیدگان هزاران تماشاگر خود، دست به کار بزرگی زده و طلسم نباختن الاهلی را بشکنند یا اینکه با پذیرش باخت یا حتی تساوی، امید های صعود خود را برای چندمین بار از دست رفته خواهند دید؟


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :