معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: برجام، با توجه به توانمندی‌های منطقه، بر توسعه ورزش استان اثرگذار می‌شود.

به گزارش تبریزمن،  سعید شبستری خیابانی در نشست پایان سال رؤسا و نایب رییسان هیات‌های ورزشی استان اظهار کرد: با اجرای برجام، ورزش می‌تواند سطح ارتباطات و تبادل علم و تجربیات را افزایش دهد و برجام بر توسعه ورزش استان با توجه به توانمندی‌های منطقه اثرگذار خواهد بود.

 

وی افزود: برجام فضای جدیدی را برای ورزش کشور به وجودآورده و می‌توان در بخش‌های مختلف ورزش از جمله نیازهای علمی و تبادل های علمی مورد نیاز به توسعه ورزش در کشور و ایجاد زیرساخت‌های مناسب کمک کرد.

 

وی ملت ایران را همیشه پیروز و سربلند خواند و گفت: فرجام نیک این برجام، حق مسلم مردم و خاک شریف ایران زمین است و با لغو تحریم ها این سرزمین بار دیگر بر بالندگی خود می افزاید .

 

شبستری افزود: آغاز برجام برای ورزش کشور رونق اقتصاد و بهره وری به همراه خواهد داشت و بر بهبود دیپلماسی ورزشی نیز بی اثر نیست.

 

وی بیان کرد: مقوله ورزش یک مقوله مهم جهانی است و نقش ورزش در جامعه کنونی اثرگذار و استراتژیک است.

 

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: هیات‌های ورزشی، نقش اساسی در توسعه ورزش و سلامتی جسمی و شادابی جامعه دارند و صف اول توسعه ورزش هیاتهای ورزشی است. هیات‌های ورزشی با برگزاری رقابت‌های مهم کشوری و جهانی و آسیایی با نهادینه کردن سلامتی در جامعه، نقش کلیدی و مستقیمی دارند و از این رو حمایت از هیاتهای ورزشی الزامی است.

 

وی افزود: هیات‌های ورزشی از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار هستند و باید از تفکرهای سنتی و کارهای اجرایی سنتی و ایستایی خارج شوند ولی با توجه به کمبود اعتبارات باید به سمت خودکفایی مالی و استفاده از ظرفیت خیرین ورزشی یار حرکت کنند.

 

وی توجه به ورزش بانوان جزء مسائلی است که بایستی مودر توجه بیشتر قرار گیرد دانست.


شبستری همچنین خواستار استعدادیابی در ورزش استان با استفاده از ظرفیت مدارس شد و افزود: آموزش پرورش معدن استعدادیابی برای ورزش استان به شمار می‌رود و می‌توان با این هدف در المپیک کسب مدال کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :