مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: رئیس جمهور محترم با طرح پرسش مهر فرجام برجام را متوجه اذهان کرده و نشان دادند تحمل و تعامل در عرصه دیپلماسی حرف اول را می‌زند.

به گزارش تبریزمن، جعفر پاشایی صبح امروز در همایش پرسش مهر که با حضور معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه در تالار معلم تبریز برگزار شد، اظهار داشت: پس از آغاز به کار دولت تدبیر و امید فضای امید و نشاط دیپلماسی، کشور را فرا گرفته است و تمام اقشار جامعه از جمله دانش‌آموزان و معلمان این فضای مساعد بوجود آمده را غنیمت شمرده و قصد دارند نقشی در این عرصه موفقیت سیاسی ایفا کنند.

وی افزود: استان آذربایجان‌شرقی پیشاپیش سایر استان‌های کشور شاهد کار برنامه‌ محور مدیران با تدوین سند تدبیر و توسعه، که ابتکار استاندار و تیم مشاوران اقتصادی ایشان بود و تسریع در اجرای پروژه‌ها و تمرکز روی طرح‌های راهبردی پیش رفته‌اند و می‌خواهند آذربایجان را به جایگاه واقعی آن که همانا سر ایران است، برسانند.

پاشایی خاطرنشان کرد: امسال که همدلی و همزبانی فضای نظام آموزشی کشور را فرا گرفته با دو مقوله پراهمیت طرح پرسش مهر با موضوع توافق هسته‌ای و بهره‌مندی از نتایج آن و به فرجام رسیدن برجام که موجب شور و نشاط در جامعه و نواخته شدن زنگ برجام در سراسر کشور شده،‌ مواجه بودیم.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: موضوع پرسش مهر امسال بسیار مهم و تاثیرگذار در سراسر کشور بود و دانش‌آموزان و معلمان را به بررسی ابعاد مختلف مذاکرات هسته‌ای و موضوع برجام وا داشت.

این مسئول ادامه داد: ریاست محترم جمهوری با این پرسش ملی از یک دستاورد بزرگ حاصل عقلانیت و تدبیر پرده برداشت و ابعاد مختلف توافقات هسته‌ای و فرجام برجام را متوجه اذهان جامعه کردند که گفت‌و‌گو، صبر، تحمل و تعامل در عرصه دیپلماسی حرف اول را می‌زند.

پاشایی در عین حال خاطرنشان کرد: امیدواریم فضای پسابرجام فضایی آکنده از وحدت، همبستگی، بهبود معیشت و تعالی حیات مادی و معنوی مردم باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :