مسؤول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: با برخورد اتوبوس و پیکان در جاده میانه – قره‌چمن دو نفر فوت و دو نفر دیگر راهی بیمارستان شدند.

به گزارش تبریزمن، حبیب حسینقلی‌زاده اظهار داشت: ساعت ۶ صبح امروز در کیلومتر ۳۰ جاده میانه – قره‌چمن برخورد اتوبوس و پیکان مرگ دو تن و مصدومیت دو تن دیگر را رقم زد.

وی گفت: با اعلام این حادثه به اپراتوری فوریت‌های پزشکی میانه ۳ پایگاه اورژانس ۱۱۵ کوهسالار میانه و قافلانکوه و همچنین پایگاه امداد و نجات هلال احمر به‌محل حادثه اعزام شدند و تکنسین‌های اعزامی مرگ کودک دختر ۵ ساله و بانوی باردار ۲۵ ساله را تائید و دو مصدوم حادثه را پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی به بیمارستان میانه انتقال دادند.

حسینقلی‌زاده گفت: کمربند ایمنی عامل اصلی نگهدارنده در حوادث ترافیکی از برخورد و صدمه نقاط حیاتی بدن، یعنی سر و سینه جلوگیری کرده و شدت صدمات را کاهش می‌دهد بستن کمربند ایمنی در اتوبوس‌های مسافربری نیز لازم و ضروری است.

*واژگونی مینی‌بوس با ۱۰ مصدوم

مسؤول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به حادثه دیگری گفت: واژگونی مینی‌بوس در جاده تبریز – ایلخچی مصدومیت ۱۰ تن را به‌دنبال داشت.

حسینقلی‌زاده گفت: مورد واژگونی مینی‌بوس در جاده تبریز – آذرشهر، حوالی ایلخچی به اپراتوری فوریت‌های پزشکی اسکو اعلام شد.

وی ادامه داد: پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی خسروشهر اسکو و ایلخچی به‌محل اعزام شدند و تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی ۱۰ مصدوم را به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز انتقال دادند.

حسینقلی‌زاده گفت: در تماس با اورژانس ۱۱۵ و اعلام موارد حوادث بیان دقیق محل حادثه و مسیر در جاده از جمله لاین حادثه و تعداد مصدومان بسیار مهم است تا نزدیک‌ترین پایگاه اورژانس ۱۱۵ و نسبت به تعداد مصدومان اعزام شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :