معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: وزارت کشور با ابلاغ بخشنامه‌ای، جذب نیروی جدید در شهرداری‌ها را ممنوع کرده، اما متاسفانه برخی از شهرداری‌های استان اقدام به استخدام نیروی جدید کرده‌اند که به ناچار با آنها برخورد می‌شود.

خبرگزاری فارس: برخورد با شهرداری‌هایی که بدون مجوز نیرو استخدام کرده‌اند/ سهمیه استخدامی شهرداری‌های تا پایان شهریور

به گزارش تبریزمن، مرتضی علیخانی در نشست شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان، با اشاره به افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمران شهری در هفته دولت، اظهار داشت: اکثر پروژه‌های قابل افتتاح استان در هفته دولت در بخش مدیریت شهری بود که در سایه تلاش شهرداران و تدابیر دولت برای اختصاص بودجه مناسب برای شهرداری‌ها اجرا شده است.

وی با بیان این که پروژه‌های شهری با وجود مشکلات مالی اجرا شده است، افزود: امیدواریم با ادامه این روند در پایان فعالیت دولت تدبیر و امید، کارنامه درخشان عمرانی از سوی شهرداری‌ها ارائه شود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر این که پروژه‌های شهری باید به حال شهر و شهروندان مفید باشد، افزود: تمام تلاش دولت این است که کمبودهای شهری شناسایی شده و پروژه‌های شهری دارای پشتوانه فرهنگی و اجتماعی باشد.

علیخانی با اشاره به کمک ۲۸۰ میلیارد تومانی دولت به شهرداری‌های استان در سال ۹۳، اظهار داشت: کمک‌های دولت به شهرداری‌ها به طور متوسط ۳۵ درصد بودجه سالانه آنها و در برخی شهرها تا ۸۰ درصد بودجه بوده است.

وی افزود: با وجود این کمک‌ها، شهرداری‌ها باید منابع پایدار درآمدی برای خود تعریف کنند.

به نقل از خبرگزاری فارس، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر این که جذب نیروی جدید در شهرداری‌ها باید طبق قانون باشد، افزود: وزارت کشور با ابلاغ بخشنامه‌ای، جذب نیروی جدید در شهرداری‌ها را ممنوع کرده، اما متاسفانه برخی از شهرداری‌های استان اقدام به استخدام نیروی جدید کرده‌اند که به ناچار با آنها برخورد می‌شود.

وی افزود: استخدام نیرو تنها با مجوز وزارت کشور صورت خواهد گرفت و بر این اساس، سهمیه استخدامی شهرداری‌های استان بر اساس نیاز آنان تا پایان شهریور اعلام می‌شود تا در مهر ماه نسبت به برگزاری آزمون استخدامی اقدام کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :