مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان شرقی گفت: واژگونی یک دستگاه خودروی پیکان در جاده هوراند ـ آبش احمد شهرستان اهر مرگ یک سرنشین را به همراه داشت.

به گزارش تبریزمن، حبیب حسینقلی‌زاده صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: واژگونی خودرو سواری پیکان در کیلومتر ۶ جاده هوراند ـ آبش احمد، مرگ یک تن را به همراه داشت.

وی گفت: با اعلام این حادثه در ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح امروز به اپراتوری فوریت‌های پزشکی شهرستان اهر، پایگاه اورژانس ۱۱۵ هوراند به محل حادثه اعزام شد و تکنسین‌های اعزامی مرگ ۱ زن را تایید و بنا به گفته دیگر سرنشین، این خودرو ساعت‌ها قبل دچار واژگونی و سقوط به دره شده بود و پس از هوشیاری با اورژانس تماس گرفته و مورد جرحی خاصی نداشته و حاضر به انتقال به بیمارستان نیز نشده است.

حسینقلی‌زاده گفت: کمربند ایمنی عامل اصلی نگه‌دارنده در حوادث ترافیکی از برخورد و صدمه نقاط حیاتی بدن، یعنی سر و سینه است و در واژگونی‌های خودرو با بستن کمربند ایمنی این صدمات کاهش می‌یابد.

۷ نفر زخمی در برخورد کامیون و مینی‌بوس

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی ضمن اعلام این حادثه رانندگی در جاده تبریز-آذرشهر، بر لزوم احتیاط رانندگان بر رعایت قوانین ایمنی و راهنمابی و رانندگی تاکید کرد.

حسینقلی‌زاده گفت: امروز جمعه چهاردهم در جاده تبریز- آذرشهر، مابین خسروشهر و ایلخچی، برخورد کامیون و مینی‌بوس هفت تن را راهی بیمارستان کرد.

وی گفت: با اعلام این حادثه در ساعت ۶:۲۰ دقیقه به اپراتوری فوریت‌های پزشکی شهرستان اسکو، پایگاه اورژانس ۱۱۵ ایلخچی، خسروشهر و ممقان اعزام شدند و تکنسین‌های اعزامی ۷ تن از سرنشین‌های دو خودرو را پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی به بیمارستان‌های اسکو و امام رضا (ع)تبریز انتقال دادند.

حسینقلی‌زاده گفت: عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و نبستن کمربند ایمنی در حوادث ترافیکی آمار بسیار بالای مصدومان و کشته‌ها را در بر می‌گیرد.

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :