حجت الاسلام والمسلمین علی مصایبی گفت: مشکل اینجاست که احساس می کنیم مردم و برخی از ادارات در زمینه وقف ناآگاه هستند و باید اطلاع رسانی لازم به عمل آید، زیرا عیب است که در یک زندگی اسلامی زندگی کنیم و نحوه وقف را ندانیم! در حالی که رسانه ها باید در این مسیر روشنگری نمایند زیرا دشمن همواره در حال تضعیف و تبلیغات سوء مباحث اسلامی است.

به گزارش تبریزمن، مدیرکل اوقاف وامور خیریه آذربایجان شرقی در نشست خبری ویژه ای که امروز به مناسبت برگزاری سوگواره عاشورایی بصیرت و سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بین خبرنگاران رسانه های گروهی سخن می گفت اظهار کرد: موضوع وقف، یکی از مباحث اقتصاد مقاومتی است که در صورت عمل به اصول آن می تواند موجب پیشرفت همه جانبه جامعه گردد و لذا با تبیین فرهنگ وقف، مردم نیز به سوی این عمل خداپسندانه ترغیب می شوند.

وی در خصوص برنامه های در نظر گرفته شده این مجموعه گفت:مراسم لبیک یا حسین در بیش از ۱۹ بقعه، راهروان زینبی در ۱۲ بقعه استان با حضور بانوان و برنامه شاخص در بقعه سید حمزه تبریز در ایام محرم برگزار می شود. همچنین مسابقات سراسری قرآن کریم با حضور ۳۰۰ نفر در ۱۱ رشته از دیگر برنامه هایی است که در ایام نیمه آبان ماه سال جاری عملیاتی خواهد شد.

photo_2015-10-19_08-35-19

در راستای نیل به اهداف پیش بینی شده مجموعه اوقاف، تفاهم نامه ای با شهرداری تبریز، سازمان میراث فرهنگی و آموزش و پرورش استان منعقد گردیده تا اختلافات ارضی به صورت فنی و حقوقی در یک کارگروه ویژه بررسی شود.

مصایبی در بخش دیگری از اظهارات خود برگزاری محفل انس با قرآن، برنامه پیوند آسمانی، مساعدت در تهیه اقلام لوازم التحریر دانش آموزان بی بضاعت استان و غیره را از اقدامات ۳ ماهه دوم سال جاری اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی برشمرد و اضافه کرد:استان ما در طیف الف ادارات کل اوقاف کشور و هم ردیف با استان هایی مانند تهران، اصفهان، فارس، خراسان و مازندران قرار گرفته است که در موضوع وقف پیشرو بوده و شهرهای تبریز، مراغه، شبستر، مرند، آذرشهر و میانه نیز بیشترین درصد وقف آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده اند.

در خاتمه اضافه می کنم در حال حاضر حدود ۷ هزار مورد موقوفه در مناطق مختلف استان وجود دارد و در نیمه اول سال جاری ۶۰ وقف جدید نیز به ثبت رسیده است، به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، این رقم تا پایان امسال به ۱۰۰ مورد خواهد رسید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :