معاون فرهنگی باشگاه تراکتورسازی گفت: برخی‌ برنامه داشتند تا تبریز را ناامن نشان دهند و بر کارهای قبلی خود سرپوش گذاشته و ما را مقصر معرفی کنند.

به گزارش تبریزمن، به نقل از آناج کاظم شهریاری درخصوص اتفاقات و حواشی پس از بازی روز گذشته تیم‌های تراکتورسازی و پرسپولیس، با اشاره به بازی برگشت دو تیم در فصل گذشته، اظهار داشت: من ابتدا یک سوال دارم، در بازی فصل گذشته ما با پرسپولیس تهران که هواداران این تیم در ورزشگاه آزادی و در مقابل دیدگان نماینده یوفا با پرتاب نارنجک دستی به سمت نیمکت ما، به نوعی زمین فوتبال را به میدان جنگ تبدیل کرده بودند و حتی پس از بازی هواداران ما را در پارکینگ ورزشگاه مورد ضرب و شتم قرار داده بودند، چرا رسانه‌ها در مورد اتفاقات آن بازی سکوت کردند؟

وی خاطرنشان ساخت: آنها از دو سه هفته قبل جوسازی را علیه تیم ما شروع کرده بودند و می‌خواستند ورزشگاه تراکتورسازی را ناامن جلوه دهند ولی ما تمامی تمهیدات را اندیشیده بودیم تا بازی بدون مشکل برگزار شود و حتی هنگام ورود کاروان پرسپولیس به تبریز با شاخه‌های گل به استقبال‌شان رفتیم.

معاون فرهنگی باشگاه تراکتورسازی تبریز تأکید کرد: همانطور که همگان شاهد بودند بازی دیروز بدون هیچ مشکلی تا پایان ادامه داشت و علیرغم اینکه داور نیز با سهل انگاری در برخی صحنه‌ها باعث تحریک هواداران می‌شد؛ با این همه، اتفاق خاصی رخ نداد. البته واکنش‌ هواداران به داور در هر بازی و هر شهری طبیعی است و با هر اشتباه، داور با عکس‌العمل سکوها مواجه می‌شود و این نوع واکنش در تمامی ورزشگاه‌ها وجود دارد.

شهریاری با بیان اینکه اتفاقات بعد از بازی برنامه‌ریزی شده بود، تصریح کرد: مسئولان تیم حریف وقتی دیدند بازی بدون هیچ مشکلی به پایان رسید از طریق خبرنگاران و عکاسان تهرانی و غیربومی وارد عمل شدند؛ آنها در وسط زمین چمن ورزشگاه جمع شده و قصد خروج از زمین را نداشتند و این درحالی بود که خدمه ورزشگاه طبق وظیفه‌ای که بعد از هر بازی دارد باید چمن ورزشگاه را آبیاری می‌کرد تا چمن آسیبی نبیند.

وی ادامه داد: هنگام آبیاری چمن، آب به سمت خبرنگاران و عکسان غیربومی که در داخل زمین تجمع کرده بودند، پاشیده شد که همین امر باعث شد تا آنها واکنش نشان داده و در اقدامی زشت با صندلی دماغ خدمه ما را شکستند و از هیچ، جنجال به پا کردند.

این مسئول باشگاه تراکتورسازی یادآور شد: آن‌ها برنامه داشتند تا تبریز را ناامن نشان دهند و بر کارهای قبلی خود سرپوش گذاشته و ما را مقصر معرفی کنند که با اتفاقات دیروز به اهداف شوم‌شان رسیدند.

وی همچنین با انتقاد از نحوه پوشش شبکه سراسری خبر از اتفاقات این بازی، ابراز داشت: برای شبکه خبر متأسفم. این رسانه ملی اتفاقات روز گذشته را به نحوی پوشش داد که انگار تبریز میدان جنگ است! مجری این شبکه در ارتباط زنده با یکی از خبرنگاران و مسئول برگزاری مسابقه از آنها پرسید: “الحمدالله شما سالم هستید؟!” مگر چه شده است که کسی سالم باشد یا نباشد؟

شهریاری در خاتمه متذکر شد: واقعاً از یک شبکه سراسری و بین‌المللی بعید است که اخبار را مغرضانه اعلام کند. کسی که در رسانه ملی کار می‌کند باید به مسئولیت خود پایبند بوده و خبر را درست مخابره کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :