فرماندار تبریز گفت : برخی به خاطر تبلیغات وعکس یادگاری خدمات خدمتگذاران مردم و فرزندان نظام را که شبانه روز برای کمک رسانی و امدادرسانی به اهالی روستای سیل زده بیرق تلاش می کنند، زیرسئوال می برند که جای بسی تاسف است .

به گزارش تبریزمن، رحیم شهرتی فر روز یکشنبه در حاشیه نشست پی گیری اقدامات دستگاه های مسئول رسیدگی به وضع سیل زدگان روستای بیرق در فرمانداری تبریز، اظهارکرد : به علت سیل ناشی از بارش شدید تگرگ عصر جمعه در روستای بیرق از توابع شهرستان تبریز ۴۰ واحد مسکونی دچار خسارت شد.

وی افزود : بر این اساس بدون درنگ و به محض اطلاع مسئولان مدیران بحران استان، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری تبریز، بخشدار مرکزی تبریز به اتفاق روسای ادارات آب، آب و فاضلاب روستایی، برق و گاز در منطقه حاضر شدند .

شهرتی فر گفت : از طرف دیگر نیروهای امدادی مثل هلال احمر و نیروهای نظامی و انتظامی در منطقه حاضر و اقدامات لازم را انجام دادند به طوری که نیروهای امدادی در شب اول و در ۱۲ ساعت تیرهای برق تعویض ،برق و روشنایی معابر را با رعایت مسائل ایمنی نصب و شبکه گاز نیز وصل شد .

وی افزود : با وجود آسیب دیدن تجهیزات آبرسانی ، آب شرب و بسته های امدادی مانند پتو، مواد غذایی و مواد بهداشتی توسط هلال احمر به مقدار مصرف یک هفته ای اهالی تامین و توزیع شده است .

وی خاطرنشان کرد : ۱۵ دستگاه ماشین آلات سنگین از اولین ساعات حادثه تا این لحظه مشغول به کار هستند و معابر و راه ها بازگشایی و تمیز شده است .

وی با انتقاد از برخی بی مهری ها در خصوص کمک رسانی به روستای بیرق، گفت : متاسفانه به جای قدردانی از تلاش های خدمتگذاران مردم که در ماه مبارک رمضان که حتی در طول شب نیز در منطقه امدادرسانی کردند، برخی از اشخاص پس از ۳ روز از حادثه به ظاهر برای سرکشی، اقدامات مسئولان دستگاه های مختلف را نادیده گرفته و تبلیغات منفی انجام می دهند .

فرماندار تبریز ادامه داد: معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی روز گذشته از این روستا بازدید و نسبت به ادامه خدمات و کمک رسانی به مردم دستورات لازم را صادر کرد .

شهرتی فر گفت : خسارت ۹ واحد مسکونی در این سیل به صورت ۱۰۰ درصد ،۱۷ واحد ۳۰ درصد و بقیه در حد ترک خوردگی و آسیب های جزیی است .

وی خاطرنشان کرد: با وجود آماده شدن حسینیه، مدرسه و مهدکودک روستا برای اسکان مردم ، خسارت دیده ها در منازل اهالی روستا اسکان یافته اند .

وی افزود : بنیاد مسکن به عنوان متولی در بازسازی منازل و دهیاری روستا به عنوان متولی رسیدگی به مشکلات عمرانی و عمومی روستا و بقیه دستگاه ها به فراخور نیاز خدمات خود را ادامه خواهند داد .

بیرق یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان میدان چای، بخش مرکزی شهرستان تبریز واقع شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :