به گزارش تبریزمن، سجاد هاشمی دونده پرافتخار شهر تبریز که در مسابقات اخیر درخشش خیره کننده ای داشته و علاوه بر کسب مدال های رنگارنگ در آستانه کسب سهمیه المپیک نیز می باشد، در گفتگو با تبریزمن در خصوص شرایط خود و دلیل حضورش در کرج به جای تبریز گفت: بعد از بازی های آسیایی که موفق به کسب مدال نشدم، برخی فکر کردند که سجاد هاشمی دیگر تمام شده و نخواهد توانست بار دیگر در مسابقات حضور خوبی داشته باشد و به همین دلیل حمایت های لازم را از من دریغ کردند. من هم با مشاهده این شرایط متوجه شدم که دیگر تبریز جای من نیست و به دلیل حضور مربی ام در کرج، به این شهر نقل مکان کردم.

وی ادامه داد: تمرینات بسیار خوبی را در کرج پشت سر گذاشتم و در نتیجه آن هم توانستم در مسابقات قهرمانی کشور به بهترین شکل ممکن عمل کرده و چندین عنوان به دست آورم. این رکورد ها در نهایت باعث شد تا شهردار تبریز دستور بازگشت من را صادر کنند تا من بار دیگر با نام تبریز در مسابقات شرکت کنم.

هاشمی در خصوص عملکرد خوب خود در مسابقات جایزه بزرگ تایلند اظهار کرد: با وجود راه یابی به فینال در مسابقات چین موفق به کسب مدال نشدم. دو سال بود که در مسابقات بین المللی ندویده بودم و این باعث ایجاد استرس زیادی در من شده بود اما خوشبختانه این استرس رفته رفته کمتر شده و توانستم در مسابقات جایزه بزرگ تایلند، هم مدال طلا کسب کنم و هم بهترین رکورد چهار سال اخیر در دو ۴۰۰ متر را به نام خودم ثبت کنم.

سجاد هاشمی

سجاد هاشمی در خصوص شانس کسب سهمیه المپیک خود نیز به تبریزمن گفت: تنها ۳۰ صدم ثانیه با ورودی المپیک فاصله دارم و مطمئنا در مسابقات آتی تمام تلاش خود را برای رسیدن به حد نصاب انجام خواهد داد. خوشبختانه جزو ورزشکارانی هستم که در دو و میدانی شانس بالایی برای کسب سهمیه دارم، در این دوره رکورد ها و امتیازات لازم برای گرفتن سهمیه را بسیار سخت تر کرده اند و فکر می کنم ورزشکاران کمتری نسبت به دوره قبل از کشورمان توان حضور در المپیک را داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که چه مسابقاتی را قبل از المپیک پیش رو خواهد داشت، گفت: هفته آینده در رقابت های جهانی کاسانوف قزاقستان حضور خواهم داشت که بسیار امیدوارم در این مسابقات موفق به کسب اولین سهمیه المپیکی دو و میدانی شوم. بعد از مسابقات کاسانوف نیز به رقابت های المپیک ارتش های جهان (سیزم ) اعزام خواهم شد.

سجاد هاشمی در پایان از برگزاری نشست خبری در تبریز پس از بازگشت از مسابقات کاسانوف خبر داده و گفت: در این نشست خبری تمام کسانی که در این مدت از من حمایت کردند و یا با سنگ اندازی سعی در مانع تراشی در مسیر پیشرفت من داشته اند را معرفی خواهم کرد. از طرف دیگر دوست دارم همیشه من را ورزشکار تبریز بدانند و به همین دلیل از شهردار تبریز تشکر ویژه دارم که سعی در مهیا کردن شرایط حضور من در تبریز را دارند. امیدوارم نماینده خوبی برای شهر خود باشم و جواز حضور در رقابت های المپیک را کسب کنم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :