فولاد و تراکتورسازی در جدول رده بندی لیگ امسال با افتی عجیب و غیرمنتظره در رده های دهم و شانزدهم جدول قرار دارند. در حالی که سال گذشته در هفته هفتم آنها به ترتیب روی سکوی دوم و پنجم لیگ نشسته بودند.

به گزارش تبریزمن،  تراکتورسازی در هفته هفتم لیگ پارسال با سرمربیگیری رسول خطیبی و استفاده از بازیکنان بومی  با ۵ برد، یک مساوی و یک باخت، ۱۶ امتیاز داشت و دوم بود و امسال با ۹ امتیاز کمتر، ۸ پله سقوط کرده است.

فولاد هم در هفته هفتم لیگ پارسال با ۳ برد، ۲ مساوی و ۲ باخت، ۱۱ امتیاز داشت و پنجم بود اما امسال با کسب ۳ امتیاز، یعنی ۸ امتیاز کمتر ۱۱ پله سقوط کرده است.

نفت، سومین تیم سقوطی است. نفتی ها پارسال با ۲ برد، ۳ مساوی، ۲ باخت و ۹ امتیاز هفتم بودند اما امسال البته با یک بازی کمتر ۴ امتیاز دارند یعنی ۵ امتیاز کمتر و ۸ پله سقوط!

پدیده مشهد که سال گذشته با ۴ برد، یک مساوی و ۲ باخت با ۱۳ امتیاز سوم بود. حالا با ۹ امتیاز یعنی ۴ امتیاز کمتر ۶ پله سقوط کرده است. البته تیم های دیگری هم هستند که سقوط اندکی داشته اند. استقلال، پرسپولیس و راه آهن تیم های مورد اشاره هستند که با یک و ۲ امتیاز کمتر از سال گذشته تغییر چندانی با سال گذشته نداشته اند.

بختیار رحمانی تراکتور

با این حال تیم های فولاد، استقلال و نفت در ترکیب خود چندان تفاوتی را با تیم فصل گذشته خود مشاهده نمی کنند، اما تراکتورسازی در عین حال که نائب قهرمان فصل گذشته بوده و بهترین بازی هایش را در تاریخ خود به نمایش می گذاشت، در یک حرکت انتحاری اکثر بازیکنان و ستاره های خود را با افراد و سرباز های جدیدی جایگزین کرد که برای ماه ها در لیگ برتر و سطح اول فوتبال توپ نزده بودند.

حرکتی که مدیران تراکتورسازی برای بستن تیم جدید انجام دادند را تیم های دسته پایین تر لیگ های آفریقا هم انجام نمی دادند، چون مبتدی ترین افراد هم از لزوم حفظ اسکلت بندی و هماهنگی تیم در فوتبال آگاهی دارند. با این وجود همه ی اتفاقات بالا انجام شده و تراکتورسازی در حال حاضر باید برای عدم حضور بین تیم های نه جدولی دست و پا بزند…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :