شورای شهر تبریز در جلسه امروز خود لایحه تعرفه عوارض محلی را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش تبریزمن، وقتی تایمر تالار شورا، ساعت ۸:۴۱ صبح را نشان می داد جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم شروع شد.

شهرام دبیری رئیس شورای شهر طی اظهاراتی کوتاه موضوع بیماران سرطانی را مورد توجه قرار داد و گفت:سالانه حدود ۷۰ هزار نفر به این بیماری مبتلا می شوند و ۳۰ هزار نفر هم از این طریق جان خود را از دست می دهند، اما خوشبختانه امروزه داروهایی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان تا حدودی از شدت ابتلا به سرطان پیشگیری نمود.

رییس شورای شهر افزود:اداره کل سلامت شهرداری کلان شهر تبریز در این راستا گام های مؤثر و قابل توجهی برداشته است تا با آموزش های تخصصی شهروندی، مردم در این خصوص آگاه گردند اما چه خوب است که شهروندان عزیز با مراجعه به موقع به پزشک درصد ابتلا به سرطان های مختلف را کاهش دهند.

شورا

وی در پایان اظهارات خود، ماه جاری را به دلیل در دستور کار قرار گرفتن لایحه عوارض محلی در صحن شورا ایام مهمی دانست که باید با برنامه ریزی جامع و مدون به بررسی آن پرداخته و بودجه سال آینده شهرداری نیز مورد تصویب منتخبان مردم قرار گیرد.

رسول درسخوان هم که قرار بود نطق پیش از دستور ارایه نماید از سخنرانی خود صرف نظر کرد تا تایم جلسه شورا به بررسی لوایح شهروندان و عوارض تعرفه محلی معطوف گردد.

در بخش دیگری از جلسه هفتگی شورای شهر، نامه فرمانداری تبریز درباره مفاد مصوبات تاریخ ۱۵ دی ماه سال جاری این نهاد مردمی مطرح گردید که در آن به بندهایی از آن به استناد ماده ۸۰ قانون شوراها ایراد گرفته شده و در آن تاکید شده که باید از تغییرات مکرر تعرفه عوارض محلی در طول سال پرهیز نمود زیرا به زعم فرماندار تبریز موجب عدم تحقق درآمدهای شهرداری، بی ثباتی و رشد بدحسابی می گردد و این امر باید مورد توجه اعضای شورای شهر قرار گیرد.

در ادامه جلسه، لوایح برگشتی مردم مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفت که از آن جمله می توان به تصویب اهدای مبلغ ۵۰ میلیون تومان به یکی از موسسات خیر مسکن ساز اشاره نمود.

همچنین موضوع بررسی تعرفه عوارض محلی به صورت ماده به ماده در دستور کار اعضای شورای شهر قرار گرفت که پیش بینی می شود تا اواسط ماه جاری پایان یابد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز از شروع برگزاری جلسات بررسی کلیات تعرفه عوارض محلی سال ۹۵ کلانشهر تبریز خبر داد.

 حبیب شیری آذر با اعلام این مطلب گفت: کار بررسی و تصویب تعرفه عوارض محلی سال آینده تبریز از جلسه امروز صبح شورای اسلامی شهر تبریز  آغاز شده است و شورای شهر تبریز امروز بندهایی از دفترچه تعرفه عوارض محلی شهر را مورد بررسی و تصویب قرار داد.

شیری آذر گفت: پیش از بررسی تعرفه عوارض محلی تنی چند از اعضای شورای شهر تبریز نظرات خود را در خصوص تعرفه عوارض محلی سال آینده اعلام داشتند و سپس شورا بررسی تعرفه عوارض محلی را آغاز کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز بااعلام اینکه در جلسه امروز شورا تعدادی از بندهای عوارض محلی سال آینده تبریز به تصویب رسید گفت: طبیعتا سیاست شورای شهر تبریز عدم افزایش تعرفه اخذ پروانه ساختمانی شهر می باشد اما در حوزه خدماتی و جرایم قطعا تغییراتی در تعرفه عوارض محلی سال آینده نسبت به سال جاری را شاهد خواهیم بود.

شیری آذر با تاکید بر اهمیت تعرفه عوارض محلی و ضرورت توجه به مسائل مختلف در تصویب آن، اظهار داشت: در بررسی و تدوین دفترچه عوارض اگر تمامی موارد به صورت کارشناسانه ، خوب و جامع دیده شود هم شهرداری و هم مردم سود خواهند برد.

عضو شورای شهر تبریز همچنین بااشاره به بررسی تعدادی از لوایح برگشتی از کمیسیون های مختلف شورا در جلسه صبح امروز گفت: شورای شهر تبریز با تصویب کمک ۵۰ میلیون تومانی به مجمع خیرین سلامت آذربایجانی موافقت نمودند مجمع خیرین سلامت آذربایجانی در تهران با برگزاری همایشی جهت حمایت از بیماران سرطانی و خاص ۶ میلیارد تومان از خیران آذری جمع آوری کرده بودند که شورای شهر تبریز نیز با مصوبه امروز قسمتی از هزینه های این همایش را متقبل شد.

گفتنی است جلسه آتی شورای اسلامی شهر تبریز صبح روز سه شنبه با موضوع ادامه بررسی تعرفه عوارض محلی تبریز برگزار خواهد شد.

 در خاتمه اضافه می کنم محمدحسین جعفری و اسماعیل چمنی اعضای غایب جلسه علنی این هفته شورای شهر تبریز بودند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :