سرخپوشان فوتبال آذربایجان موفق شدند تا با بدست آوردن پیروزی دو بر صفر مقابل الهلال، صعود خود به عنوان تیم صدرنشین گروه C رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را مسجل کنند. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به حریفان احتمالی پرشورها در مرحله بعدی مسابقات…

تبریزمن، سرویس ورزشی: طبق برنامه، تیم اول گروه C رقابت ها و تیم دوم گروه A در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم خواهند رفت.

از گروه C که تیم های تراکتورسازی، الهلال عربستان، الجزیره امارات و پاختاکور ازبکستان در آن حضور داشتند، نماینده فوتبال آذربایجان موفق شد با کسب ۴ برد از ۵ بازی انجام شده، صعود خود را به عنوان تیم صدرنشین گروه قطعی کرده و الهلال و پاختاکور هم برای دوم شدن در هفته پایانی به رقابت خواهند پرداخت.

تیم های سپاهان، لوکوموتیو ازبکستان، الاتحاد عربستان و النصر امارات نیز تیم های حاضر در گروه A هستند که از میان آن ها، تیم دوم به عنوان حریف تراکتورسازی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان مطرح خواهد شد.

در حال حاضر، تیم لوکوموتیو ازبکستان با ۹ امتیاز از ۵ بازی گذشته در صدرجدول حضور دارد و النصر عربستان نیز با ۸ امتیاز از همین تعداد بازی دوم است.

این دو تیم موفق شده بودند تا در هفته های گذشته اختلاف امتیازی خوبی با دو تیم دیگر گروه، الاتحاد و سپاهان ایجاد کنند، با این حال تساوی شان در هفته پنجم و نیز باخت سنگین ۴ بر صفر سپاهان مقابل الاتحاد که باعث ۶ امتیازی شدن این باشگاه عربستانی شد، سرنوشت یک تیم صعود کننده از این گروه را به نتایج هفته پایانی موکول کرد.

به این ترتیب در حال حاضر لوکوموتیو ۹، النصر ۸ و الاتحاد ۶ امتیازی بوده و از شانس صعود برخوردارند. در هفته آخر هم لوکوموتیو و النصر مقابل هم و الاتحاد و سپاهان نیز برابر هم صف آرایی خواهند کرد. در این میان، چند حالت مختلف برای رده دوم جدول می تواند رخ دهد که در ادامه آن ها رو مرور کنیم:

به عنوان اولین و متاسفانه محتمل ترین حالت روی کاغذ، می توان لوکوموتیو را با توجه به امتیاز میزبانی اش مقابل النصر، پیروز مسابقه هفته آخر و نیز تیم صعود کننده به عنوان صدرنشین دانست. در این حالت الاتحاد عربستان می تواند با برد قابل پیش بینی برابر سپاهان، ۹ امتیازی شده، به عنوان تیم دوم صعود و در مرحله بعد مقابل تراکتورسازی قرار گیرد.

دومین حالت تساوی دو تیم اول و دوم جدول در بازی برابر هم می باشد که بازهم لوکوموتیو می تواند به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی شود. الاتحاد عربستان نیز در اینصورت با کسب پیروزی مقابل سپاهان با النصر هم امتیاز خواهد شد اما چون اماراتی ها در بازی رو در رو بهتر از الاتحاد عمل کرده اند (یک برد و یک تساوی) به عنوان تیم دوم راهی دور بعد رقابت ها شده و مقابل تراکتور قرار خواهند گرفت.

به عنوان سومین حالت هم می توان تساوی یا باخت الاتحاد عربستان مقابل سپاهان را در نظر گرفت که در اینصورت هر نتیجه ای در بازی دیگر گروه رقم بخورد، از صعود این تیم جلوگیری خواهد شد.

در صورت پیروزی النصر مقابل لوکوموتیو که نتیجه بعیدی هم به نظر می رسد، الاتحاد می تواند با برد مقابل سپاهان، به عنوان تیم دوم صعود کند، به این ترتیب که امتیاز و نتایج بازی رو در رو دو تیم لوکوموتیو و الاتحاد یکی خواهد شد و کار به بررسی تفاضل گل خواهد کشید که طبیعتا الاتحاد وضعیت بهتری خواهد داشت و به عنوان تیم دوم صعود خواهد کرد.

به این ترتیب برای عدم صعود تیم عربستانی الاتحاد به عنوان تیم دوم گروه و مصاف آن با تراکتور در مرحله حساس یک هشتم نهایی، سپاهانی ها نقشی تعیین کننده خواهند داشت. در صورت برد و یا تساوی این تیم مقابل الاتحاد، هواداران تراکتورسازی خواهند توانست شانس بیشتری برای نشان دادن شور و شوق خود به آسیایی ها داشته باشند.

پس، سه تیم الاتحاد، النصر و لوکوموتیو، می توانند حریفان احتمالی سرخپوشان در اولین دور از مرحله پلی آف رقابت های لیگ قهرمانان آسیا باشند که مطمئنا مواجه شدن با تیم های اماراتی و ازبکستانی بسیار بهتر و به صرفه تر از رویارویی با الاتحاد عربستان در کشوری بی طرف و بدون حضور هواداران تراکتور خواهد بود.

تیم لوکوموتیو از کشور ازبکستان سال ۲۰۰۱ تاسیس شده، یعنی صدرنشین فعلی لیگ برتر ازبکستان عمری ۱۵ ساله دارد! النصر هم که  احتمال رویارویی اش با تراکتور از بین سه تیم یاد شده بیشتر است، از باشگاه های قدیمی اماراتی می باشد که در حال حاضر در رتبه سوم جدول لیگ این کشور جای گرفته و نیلمار، مهاجم برزیلی معروف هم عضو این تیم می باشد. الاتحاد عربستان هم که امیدواریم از صعود به عنوان تیم دوم جا بماند، از پرافتخار ترین تیم های آسیایی بوده و دو بار قهرمان لیگ قهرمانان شده است.

حال باید منتظر هفته ششم و پایانی رقابت های لیگ قهرمانان باشیم و ببینیم که نتایج گروه A رقابت ها به چه شکلی رقم خواهد خورد. آیا تراکتور می تواند در اولین حضور خود در مرحله حذفی رقابت ها لیگ قهرمانان آسیا، با حضور هوادارانش شگفتی سازی کند، یا اینکه با صعود تیمی چون الاتحاد به عنوان تیم دوم، کام هواداران پرتعدادش تلخ و انتظار آن ها برای برپایی نمایشی با عظمت به تعویق خواهد افتاد..


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :