تیم ثروتمند الجزیره امارات، چند بازیکن بسیار باکیفیت در ترکیب خود دارد که می توانند برای هر تیمی مشکل ساز باشند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: سرخپوشان تراکتورسازی تبریز برای دومین بار است که در رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، به مصاف الجزیره امارات، آن هم در استادیوم بن زاید خواهند رفت.

تیم متمول اماراتی شرایطی کاملا متفاوت با تراکتورسازی داشته و از نظر سخت افزاری، باشگاهی کاملا حرفه ای و بین المللی می باشد.

در ادامه نگاهی داریم به برخی بازیکنان معروف و سابقه دار این تیم که می توانند در مقابل هر تیمی خطرناک ظاهر شوند:

-کنوین جونز:

مهاجم ۳۱ ساله و اهل کشور ترنیدادو توباگویی الجزیره که از همان دوران ابتدایی فوتبالش، در کشور مهد فوتبال، انگلیس حضور داشته و در باشگاه صاحب نام ساوتهمپتون پرورش یافته است.

او در مجموع کار خود در انگلستان و فوتبال جزیره، حدود ۳۴۱ بازی انجام داده و در حدود ۸۰ گل نیز به ثمر رسانده است.

این بازیکن هفته گذشته و در تبریز توانست از تک موقعیت بوجود آمده خود نهایت استفاده را برده و دروازه محمدرضا اخباری را به راحتی از طریق موقعیت تک به تک باز کند، اما گل او آفساید اعلام شد.

کنوین جونز، بازیکنی کاملا حرفه ای و فرصت طلب می باشد و تنها راه مقابله با او، جلوگیری از صاحب توپ شدن این بازیکن می باشد. کاری که خالد شفیعی به خوبی از پس آن برآمده بود.

تراکتور - الجزیره (10)

-علی مبخوث:

خطرناک ترین و گلزن ترین مهاجم حال حاضر جهان عرب! این بازیکن کیفیت بالای خود را در رقابت های جام ملت های آسیا به نمایش گذاشت و آمارش در تیم الجزیره نیز گواهی بر زهردار بودنش است.

این مهاجم ۲۵ ساله در مجموع ۱۰۴ بازی اش برای الجزیره، موفق به زدن ۵۲ گل شده است و در دوران اوج خود به سر می برد. منتهی عملکرد خوب و پرتلاش دفاعی بازیکنان تراکتورسازی، مانع از توپ رسانی هافبک های الجزیره به این بازیکن شد و در نهایت نیز نتوانست کاری از پیش ببرد.

با این حال بازی در امارات، شرایط متفاوتی خواهد داشت و کادرفنی سرخپوشان، باید به فکر پوشش کامل این بازیکن باشند.

-تیاگو نه وس:

یک هافبک فوق العاده گلزن و فرصت طلب که سال های سال در فوتبال برزیل و سپس حاشیه خلیج فارس بازی کرده است. نه وس در ۱۹ بازی فصل اخیر خود برای الجزیره موفق به زدن ۷ گل شده است و در کل دوران بازیگری اش، در مجموع ۱۹۶ بازی، ۹۵ بار گلزنی کرده که برای یک هافبک، آماری فوق العاده است.

در بازی رفت، در پست هافبک هجومی قرار داشت و چندین پاس کلیدی برای مهاجمان تیمش ارسال کرد، با این حال در صورتی که سینا عشوری و مهدی کیانی، در روز خوب خود قرار بگیرند، از پس مهار او بر خواهند آمد، البته با دوندگی و تلاش زیاد. چون بازیکن برزیلی، از لحاظ تکنیکی و هوش فوتبالی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

خط دفاع و هافبک الجزیره یکی دو بازیکن خارجی دیگر و بعضا صاحب نام نیز در ترکیب خود می بیند اما با توجه به عملکردی که هفته گذشته از آن ها شاهد بودیم، نیازی به ذکر نام آن ها در این مطلب دیده نمی شود. حال باید منتظر ماند و دید که فردا شب شاگردان قلعه نوعی چه تدبیری برای مهار جونز، مبخوث و نه وس خواهند داشت…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :