مقامات مهاجرت آمریکا به طور منظم با استفاده از رصد رسانه‌های اجتماعی به دنبال شواهدی از تقلب یا فعالیت‌های غیر قانونی و نیز نظارت بر مهاجران پس از صدور ویزا هستند.

به گزارش تبریزمن، مقامات آمریکا اخیرا برای تعیین واجد شرایط بودن اعطای ویزا به افراد اکانت رسانه‌های اجتماعی آنها را بررسی می‌کنند.

بر اساس این گزارش یک دانش‌آموز مدرسه‌ پرواز مصری بعد از آنکه در صفحه «فیس‌بوکش» نظری مبنی بر کشتن «دونالد ترامپ» منتشر کرد از سوی مقامات آمریکا لغو ویزا شد.

ماجرا از جایی آغاز شد که «عماد السید» در صفحه فیس‌بوکش در مورد «ترامپ» نوشته بود که “نمی‌خواهد به دلیل فکر کشتن ترامپ به حبس ابد محکوم شود”.

«السید» در آکادمی جهانی پرواز در لس‌آنجلس مشغول به تحصیل بود که مسئولان مدرسه پرواز پست او را می‌بینند و به اف‌بی‌آی گزارش می‌دهند.

دو روز بعد از ارسال نظر، «عماد» توسط عوامل سرویس مخفی آمریکا در مدرسه فراخوانده و بازجویی می‌شود و از سویی دیگر منزل وی مورد تفتیش قرار می‌گیرد.

بر اساس گفته «الکس خطیب»(Alex Khatib) مالک این مدرسه،عوامل سرویس مخفی گفتند: آنها ویزای M1 «عماد» را لغو کرده‌و سند «I-20» او را هم فسخ کرده‌اند.

فرم «I-20» فرمی است که توسط مدرسه به حمایت از یک ویزای دانشجویی شخص پر می‌شود و بدون آن، ویزای «السید» از درجه اعتبار ساقط است.
در حال حاضر این دانش‌آموز مصری به دلیل نقض قوانین ویزا بازداشت شده‌ بود.

بر اساس گزارش‌ها وی روز جمعه در دادگاه مهاجرت آمریکا حضور پیدا کرد و به شرط ترک خاک آمریکا با آزادی وی موافقت شد.

مقامات مهاجرت آمریکا به طور منظم با استفاده از رصد رسانه‌های اجتماعی به دنبال شواهدی از تقلب یا فعالیت‌های غیر قانونی و نیز نظارت بر مهاجران پس از صدور ویزا هستند.

آمریکا از سال ۲۰۰۱ تاکنون تعداد ۱۲۲۰۰۰ ویزا را لغو کرده است که از این تعداد، ۹۵۰۰ مورد به دلیل تهدید تروریستی بوده است.

در این رابطه در سال ۲۰۱۲، دو گردشگر ایرلندی به نام‌های «ون برایان»(Van Bryan) و «امیلی بنتینگ»(Emily Banting) بعد از اینکه «ون برایان»  در صفحه توئیتر خود پیامی تحت عنوان”این هفته آزاد هستم؛ آماده‌ام که بروم و آمریکا را نابود کنم!”، منتشر کرد و بعد آن بود که او و «امیلی» به محض ورود به لس‌آنجلس، توسط نیروهای امنیتی به مدت ۵ ساعت تمام در خانه ‌شان مورد بازجویی قرار گرفتند.

«نابود کردن»(Destroy) در زبان عامیانه ایرلندی به «مهمانی» اطلاق می‌شود!


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :