وحید کیا اعلام کرد که مشکلات ناوگان تاکسی رانی تبریز در بیست و هشتمین مجمع تاکسی رانان شهری کشور، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش تبریزمن، یعقوب وحیدکیا در این زمینه گفت: ۳۰درصد سفرهای درون شهری در کشور ما بر عهده ناوگان تاکسیرانی می باشد که درمقایسه باکشورهای دیگر سهم زیادی است.

وی افزود: ناوگان تاکسیرانی کشور به صورت فول ، گردشی و خطی به شهروندان ارائه خدمات می کنند؛ در حالیکه در کشورهای دیگر خدمات این ناوگان به صورت مبدا مقصدی می باشد واین وظیفه بر عهده مینی بوس، ون و دیگر وسایل نقلیه عمومی می باشد .

وحید کیا خاطرنشان کرد: استانداردها، نوع خودرو، امنیت وایمنی خودرو، نرخ کرایه، نوع اخذ کرایه از مسافر و پاره ای موارد دیگر در شهر وکشورما نیاز به تحولات اساسی دارد وما امیدواریم در بیست هشتمین مجمع  تاکسیرانان کشور که از ۱۳ الی ۱۵ شهریور در تبریز برگزار می شود یک مرحله جدید را در مدیریت و ناوگانهای تاکسیرانی آغازکنیم .

معاون حمل ونقل شهردار اظهار امیدواری کرد که با تعامل وتبادل اطلاعات در این مجمع شاهد ایجاد یک تغییر نگرش باشیم وبا کنار گذاشتن شیوه های منسوخ، گامهای اساسی در بحث ITS   واستانداردسازی وهوشمند سازی ناوگان تاکسیرانی برداریم .

وی افزود : ۱۲هزار تاکسی در ناوگان تاکسیرانی در حال فعالیت است و با توجه به بالا بودن عمر ناوگان تاکسیرانی تبریز، تعداد خودروهای فرسوده زیاد است که باید در خصوص نوسازی ناوگان، تصمیم اساسی اتخاذ شود .

وحید کیا گفت : در خصوص نرخ و نحوه اخذ کرایه در تبریز هم، به زودی شاهد تحولات اساسی خواهیم بود.وی همچنین گفت: کارشناسان نزدیک دوسال است که برای پرداخت مکانیزه کرایه، در حال تحقیق وبررسی هستند وطرح کلی و نهایی نیز آماده و انشاء الله طی ماههای آتی عملیاتی خواهد شد.

به نقل از شهریار، وحیدکیا خاطرنشان کرد: تلاش کرده ایم بدون تحمیل هزینه به راننده یا مسافر اجرا شود و مطمئنا بیست وهشتمین مجمع بستر مناسبی برای تبادل اطلاعات ورفع نواقص احتمالی این طرح خواهد بود.

معاون حمل ونقل شهردار به تاکسی های VIP اشاره کرد و افزود: با هماهنگی دولت تلاش داریم از خودروهای متنوع ساخت داخل برای نوسازی ناوگان اقدام وتحول اساسی دراین راستا ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: برای اجرا وعملیاتی نمودن  این طرح به حمایت استانداری ، فرمانداری ، راهنمایی ورانندگی ودیگر نهادهای مرتبط نیازداریم تا بتوانیم چهار هزار خودرو فرسوده ناوگان تاکسیرانی را از رده خارج و با خوروهای نو به شهروندان ارائه خدمات کنیم .

خاطرنشان می‌شود  بیست و هشتمین مجمع تاکسیرانان شهری کشور، ۱۳ لغایت ۱۵ شهریور ماه در تالار اندیشه ائل گلی و به میزبانی سازمان تاکسی رانی شهرداری تبریز برگزار خواهدشد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :