با برگزاری نشست مشترک رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی و نمایندگان مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، مشکلات شهر تبریز و انتظارات مدیریت شهری از نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی شهردار تبریز در این نشست گزارشی از برنامه‌های توسعه محور شهرداری تبریز در بخش‌های مختلف عمران، حمل‌و نقل، خدمات، آلودگی‌هوا و بافت‌های ناکارآمد شهری ارایه داد.

ضرورت تزریق سهم‌های دولتی به پروژه مترو، وصول سهم شهرداری از محل جرایم راهنمایی و رانندگی، ایجاد انسجام در مباحث استخدامی و منابع انسانی شهرداری‌ها، جلوگیری از اختصاص سهم کلان‌شهرها به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی و بازنگری در قوانین حوزه شهرداری‌ها، از جمله موضوعات مورد تاکید شهردار تبریز در این نشست بود.

پیش از سخنان شهردار تبریز، یعقوب وحیدکیا معاون حمل‌و‌نقل شهردار تبریز و محمد عزتی معاون شهرسازی و معماری شهردار، گزارشی از حوزه‌های مسئولیت خود ارایه دادند.

شهردار تبریز در پایان این نشست، گزارش مکتوب مباحث ارایه شده را تقدیم رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس کرد.

سلمان خدادای، رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز، از اعلام آمادگی این کمیسیون برای دریافت پیشنهادها و راهکارهای شهردار تبریز در برنامه ششم توسعه خبر داد و افزود: کمیسیون اجتماعی مجلس با برخورداری از افراد توانمند و متخصص، گزارش ارائه‌شده توسط شهردار محترم تبریز را در روند بررسی برنامه ششم توسعه، لحاظ خواهد کرد.

وی اضافه کرد: بندهای مختلف این گزارش در حوزه‌های مختلف حاشیه‌نشینی و بافت‌فرسوده، حمل‌‌و‌نقل و آلودگی‌هوا نمونه مهم و کارسازی است از معضلات عموم شهرداری‌های کلان‌شهرهای کشور که می‌تواند به اثرگذاری برنامه ششم، بیفزاید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :