سرخپوشان پایتخت همچون فصول گذشته از وضعیت خوبی در جدول رده بندی برخوردار نیستند اما بازی های زیباتری را به نمایش می گذارند.

به گزارش تبریزمن، پرسپولیس، تیم بحران زده و سراسر حاشیه چند فصل اخیر رقابت های لیگ برتر می باشد که سال گذشته تا آستانه سقوط به دسته یک نیز پیش رفت اما با نتایجی که سایر تیم ها از خود به جا گذاشتند، از خطر نجات یافت. با این حال در فصل جاری شاهد تغییر مثبت در شیوه بازی پرسپولیس هستیم اما همچنان از نظر نتیجه گیری، همان پرسپولیس چند سال اخیر و حتی بدتر می باشد.

سوشا مکانی و ایمان صادقی دو دروازبان اصلی سرخپوشان هستند که گاهی اوقات عملکری فوق العاده از خود به نمایش گذاشته و گاهی اوقات نیز با اشتباهات بچگانه روی اعصاب هواداران می روند. با این حال به نظر می رسد مکانی به عنوان دروازبان اصلی تیم در برابر مهاجمان تراکتورسازی قرار گرفته و از دروازه خود دفاع کند.

در خط دفاعی ترکیب برانکو، نام هایی چون رامین رضائیان، محسن بنگر، مایکل اومانیا و بابک حاتمی دیده می شود که می توان ادعا کرد عملکرد خوبی در این فصل از خود به نمایش نگذاشته اند. پرسپولیس در فصل جاری رقابت های لیگ برتر، تنها در ۷ بازی ۱۲ بار دروازه خود را باز شده دیده است که از این نظر بدترین آمار بین تیم های لیگ برتری را دارا می باشد. البته بابک حاتمی به دلیل مصدومیت در بازی برابر تراکتورسازی حضور نخواهد داشت و احتمالا مارکو ماریچ در ترکیب اصلی قرار گیرد.

امید عالیشاه، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، میلاد کمندانی و مهرداد کفشگری اسامی شاخص پرسپولیس در میانه زمین می باشند که در این بین، کفشگری، عالیشاه و نوراللهی سه مصدوم دیگر پرسپولیس هستند. غیبت این سه بازیکن شاید فرصت فوق العاده ای باشد تا مهاجمان تراکتورسازی از خلا هافبک خوب در ترکیب پرسپولیس استفاده کرده و حملات بهتری پایه ریزی کنند.

با این اوضاع خط حمله ترکیب سرخپوشان همچنان قوی و قدرتمند بوده و می تواند برای هر حط دفاعی خطرناک ظاهر شود. مهدی طارمی ۵ گله مهاجم آماده این روز های فوتبال کشورمان است که باید تمرکز کاردوسو و خلیل زاده در بازی روز جمعه بیشتر روی او باشد. سرخپوشان پایتخت با ۹ گل زده، دومین خط حمله قدرتمند لیگ برتر را در اختیار دارند، با این تفاوت که غیبت هادی نوروزی و عالیشاه می تواند تا حد زیادی از زهر این خط هجومی بکاهد.

حال باید دید برانکو ایوانکوویچ چه تدبیری برای جبران خلا ۶ مصدوم از بین بازیکنان اصلی خود خواهد داشت تا در بازی حساس روز جمعه برابر تراکتورسازی، تیمی از پیش باخته نباشد.

طارمی


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :