۱۰ امتیاز از ۱۲ امتیاز ممکن، نتیجه ای است که تراکتورسازی از ۴ بازی اخیر خود در لیگ برتر آن را کسب کرده، نتیجه ای که هواداران این تیم را به شدت امیدوار به حضور دوباره در کورس قهرمانی کرده است…

تبریزمن، سرویس ورزشی: سرخپوشان تراکتورسازی موفق شدند در دیداری بسیار حساس مقابل سایپا به برتری نزدیک یک بر صفر دست یافته و با توجه به باخت ذوب آهن مقابل گسترش فولاد، خود را به تیم های صدرجدول بچسبانند.

در حال حاضر تیم های استقلال، استقلال خوزستان و پرسپولیس با یک بازی کمتر نسبت به تراکتورسازی ۳۸ امتیازی، به ترتیب ۴۳، ۴۲ و ۳۹ امتیازی هستند، ذوب آهن هم مثل تراکتور ۳۸ امتیاز داشته ولی به دلیل تفاضل گل بهتر، جایگاه چهارم را به نام خود کرده است.

با این اوصاف اختلاف موجود میان تراکتورسازی و صدرجدول اندکی زیاد به نظر می رسد اما بیایید زود قضاوت نکرده و با نگاه به بازی های پیش روی تیم های مدعی قهرمانی، وضعیت را ارزیابی کنیم:

استقلال در بین سایر مدعیان، بدترین شرایط را از نظر بازی های پیش رو دارد، تمام هفت بازی باقی مانده این تیم در لیگ برتر، سخت و دشوار می باشند: استقلال خوزستان، سپاهان، پرسپولیس، فولاد، سایپا، تراکتورسازی و صبای قم تیم هایی هستند که شاگردان پرویز مظلومی باید مقابل آن ها صف آرایی کنند. در دور رفت مسابقات، استقلالی ها که شرایط خیلی بهتری نسبت به الان داشتند، تنها ۳ برد در مقابل این ۷ تیم کسب کردند و ۴ بار به تساوی رسیدند، این یعنی ۱۳ امتیاز از ۲۱ امتیاز ممکن.

حال در بهترین شرایط به نظر نمی رسد آبی پوشان نتایج بهتری در هفته های پیش رو مقابل این تیم ها بدست آورند، پس با احتساب این موضوع، در پایان فصل استقلال ۱۳+۴۳ امتیاز، برابر با ۵۶ امتیاز می تواند بدست آورد.

استقلال خوزستان شرایط بهتری دارد، حریفان این تیم در ۷ بازی پیش رو استقلال، استقلال اهواز، نفت، گسترش فولاد، راه آهن، پدیده و ذوب آهن هستند، با تاثیر دادن نتایج بازی های دور رفت و شرایط تیم ها در نیم فصل دوم، می توان ۴ برد، دو مساوی و یک باخت را برای شاگردان پپ وطنی تصور کرد.

پس در پایان فصل، ۴۲+۱۴برابر۵۶ امتیاز را نیز می توان برای استقلال خوزستان محتمل دانست. هر چند افت این تیم قابل پیش بینی می باشد.

پرسپولیس، دیگر تیم مدعی که این روز ها هم شرایط خوبی دارد، با سیاه جامگان، ملوان، استقلال، استقلال اهواز، نفت، گسترش فولاد و راه آهن رو به رو خواهد شد.

با توجه به بازی های رفت و شرایط تیم ها در نیم فصل دوم می توان برای شاگردان برانکو، از هفت بازی ۴ برد و ۳ تساوی انتظار داشت، یعنی ۳۹+۱۵برابر ۵۴ امتیاز را می توان برای پرسپولیس در پایان فصل محتمل دانست. البته همانطور که گفتیم، پرسپولیس شرایط خیلی خوبی دارد و می تواند امتیازات بیشتری نیز بدست آورد.

ذوب آهن، به عنوان دیگر رقیب تراکتورسازان، با تراکتور، راه آهن، صبا، پدیده، سیاه جامگان و استقلال خوزستان رو به رو خواهد شد.

می توان سه برد، دو تساوی و یک باخت – امیدواریم مقابل تراکتور! – را برای این تیم متصور بود. یعنی ۳۸+۱۱برابر ۴۹ امتیاز در پایان فصل.

اما می رسیم به اصل مطلب و بازی های پیش روی سرخپوشان محبوب آذربایجان، ذوب آهن، صبای قم، سیاه جامگان، ملوان، استقلال و استقلال اهواز حریفان تراکتور در ۶ بازی آینده خواهند بود.

در بهترین شرایط و کسب ۶ پیروزی، ۱۸ امتیاز به حساب تراکتور ریخته خواهد شد و در پایان فصل شاهد ۳۸+۱۸برابر۵۶ امتیازی شدن این تیم خواهیم بود. یعنی تراکتور احتمالا با استقلال و استقلال خوزستان هم امتیاز می شود که با کمی شانس و چاشنی کردن اتفاقات مختلف به نفع خودمان، می توانیم شانس خوبی برای قهرمانی سرخپوشان قائل شویم. اما…

اما با در نظر گرفتن نتایج بازی های رفت و نیز کمی پیش بینی منطقی تر، می توان ۴ پیروزی، یک تساوی و یک باخت را برای تیم در نظر رفت و این یعنی ۳۸+۱۳برابر۵۱ امتیاز! با این شرایط تراکتور می تواند سهمیه چهارم ایران در آسیا را که با یک بازی پلی آف قطعی می شود، به دست آورد.

این امتیازاتی که محاسبه گردید، تنها روی کاغذ و بدون در نظر گرفتن شرایط میزبانی تیم ها و نیز حضور ذوب آهن و تراکتور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا می باشد. مطمئنا می توان زوایای زیادی را با امتیازات پیش بینی شده و آن چه که عملا رخ می دهد پیدا کرد.

به هر حال اگر شاگردان قلعه نوعی در بازی های باقی مانده، بهترین نتایج را کسب کنند، می توان شانس خوبی برای قهرمانی این تیم متصور شد، اما برای کسب سهمیه، مطمئنا سرخپوشان از مدعیان اصلی هستند…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :