سرخپوشان در نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر توانستند خود واقعی شان را پیدا کرده و هم در لیگ و هم در آسیا نتایج خوبی بدست آورند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: تیم تراکتورسازی رقابت های این فصل لیگ برتر را بسیار بد آغاز کرد و به هیچ وجه شرایط و وضعیت یک مدعی را نداشت، تغییرات بسیاری در ترکیب تیم قدرتمند فصل گذشته به وقوع پیوست و همین موضوع باعث ایجاد حاشیه در تیم و اعتراضات هواداران شد.

نتایج ضعیف در ادامه باعث برکناری کادرفنی تیم و حضور دوباره امیرقلعه نوعی در راس نیمکت شد. او توانست از نظر روحی و روانی بازیکنان تیم را در وضعیت بهتری قرار دهد و به تبع آن نتایجی که کسب شدند نیز بهبود یافتند.

شاگردان قلعه نوعی در نیم فصل دوم توانستند از رده های میانی جدول و اختلاف چندین و چند امتیازی با تیم های بالاسری خود، رفته رفته بالاتر آمده و تا چند هفته پیش به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی و هم اکنون نیز به عنوان مدعی صعود به لیگ قهرمانان آسیا در فصل آتی این رقابت ها مطرح می باشند.

شاید اگر نتایج بازی های مقابل صبای قم و سیاه جامگان نبود، هم اکنون می توانستیم شانس قهرمانی سرخپوشان را در رقابت های لیگ برتر بررسی کنیم اما در حال حاضر شرایط به گونه ای رقم خورده که تراکتور باید برای کسب سهمیه مشروط چهارم آسیا و شاید هم – در صورت برخورداری از شانس – کسب سهمیه مستقیم تلاش کند.

در دو هفته پایانی رقابت های لیگ برتر، تراکتور به مصاف تیم های استقلال تهران و استقلال اهواز خواهد رفت. تراکتوری که همچون نفت تهران ۴۵ امتیازی بوده و همراه با این تیم در رتبه های چهارم و پنجم جدول جای گرفته و اختلافی ۶ امتیازی با تیم های صدرنشین دارد.

در صورت کسب پیروزی در هر دو بازی پیش رو، شاگردان قلعه نوعی خواهند توانست بدون حرف و حدیث در رتبه چهارم جدول قرار گرفته و امیدوار به قهرمانی استقلال تهران در جام حذفی باشند تا سهمیه چهارم آسیایی را بدست آورند. شاید هم با نتایج ضعیف تر تیم های بالاتر جدول، کسب سهمیه مستقیم نیز دور از دسترس نباشد.

استقلال تهران که نیم فصل دوم بدی را شروع کرده بود و با باخت در بازی دربی، این وضعیت بد را به اوج رسانده بود، هم اکنون با دو برد پیاپی مقابل فولاد و سایپا بار دیگر شانس قهرمانی خودش را بالاتر برده و شرایط خوبی دارد. استقلال اهواز هم تیمی سقوط کرده به لیگ دسته پایین تر است و شاید انگیزه چندانی برای رویارویی با تراکتور نداشته باشد.

به این ترتیب، باید منتظر ماند و دید که آیا شاگردان قلعه نوعی می توانند در بازی سخت مقابل استقلال تهران در استادیوم آزادی و نیز بازی تعیین کننده مقابل استقلال اهواز در تبریز، نتایج خوب و مورد نیاز را بدست آورند یا نه …


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :