به گزارش تبریزمن، زرد پوشان سپاهان فصل گذشته در هفته های انتهایی در میان ناباوری همگان فاصله امتیازی خود با تیم های مدعی را کمتر کرده و رفته رفته خود تبدیل به مدعی اصلی قهرمانی شد. فصل گذشته سه تیم تراکتورسازی، نفت تهران و سپاهان اصفهان در هفته آخر از شانس قهرمانی برخوردار بودند که در این میان سپاهان در اولویت سوم بوده و شانس بسیار کمتری نسبت به دو تیم دیگر داشت.

با این حال پس از به صدا در آمدن سوت پایان مسابقه، این شاگردان حسین فرکی بودند که برای پنجمین بار قهرمانی در رقابت های لیگ برتر را تجربه کرده و همه را انگشت به دهان گذاشتند. قهرمانی سپاهانی ها بسیار حاشیه برانگیز و جنجالی بود. داوری ها و عملکرد ضعیف مدافعان تیم های مقابل سپاهان در هفته های پایانی علامت سوال بزرگی بوده که در برابر قهرمانی این تیم قرار گرفت. اشتباهاتی که شاید عمدی بودنشان تا به حال رسانه ای نشده اما نمایندگان مجلس و مسئولین هر ازگاهی از وجود اسناد و مدارکی مبنی بر عمدی بودن برخی اشتباهات در فوتبال کشور و نیز ساخت و پاخت های قبل از مسابقه خبر می دهند. شاید قهرمانی تیم اصفهانی در سال گذشته نیز پرونده ای در جریان داشته باشد که در هفته های آینده جزئیات کامل آن به نمایش در خواهد آمد.

با این حال شاگردان حسین فرکی در فصل جدید لیگ برتر نیز عملکرد قدرتمندانه ای داشته اند – هر چند باز هم در خصوص داوری های مغرضانه به نفع سپاهان، حرف و حدیث زیاد است – . زرد پوشان اصفهان در ۵ بازی گذشته خود از ۱۵ امتیاز ممکن ۱۳ امتیاز را به دست آورده و با تفاضل گل مثبت شش بدون وجود رقیب جدی در صدر جدول حضور دارند.

استقلال خوزستان، ذوب آهن، پرسپولیس و سایپا تیم های بوده اند که در برابر قدرت سپاهان سر فرود آورده و سه امتیاز را واگذار کرده اند. اما این فولاد خوزستان بود که موفق شد دو امتیاز از این تیم گرفته مانع کسب کامل امتیازات برای آنان شد.

سپاهانی ها علی غم عملکرد بسیار خوبی که در پنج هفته ابتدایی از خود به نمایش گذاشته و بازی های دشواری نیز که پشت سر گذاشته اند، این روزها دچار برخی حواشی نیز می باشند. مدافع عنوان قهرمانی که در تعطیلات ۲۰ روزه به دلیل بازی های ملی برای پیشرفت عملکرد بازیکنان خود برنامه های زیادی داشت، با برخی مشکلات مواجه شده است.

اول اینکه محرم نویدکیا، یکی از تاثیر گذارترین بازیکنان تیم مدتی است که در تمرینات حضور نیافته و تماسی با مسئولان باشگاه نیز نداشته است. همین فصل پیش بود که بازگشت محرم (نه از قهر که از مصدومیت) با اوج‌گیری مجدد سپاهان همراه شد و در نهایت پنجمین قهرمانی این تیم در لیگ برتر را به دنبال داشت. با اتکا به همین خاطره خوش و نه چندان قدیمی هواداران امیدوار بودند تا بازگشت مجدد نویدکیا یک بار دیگر و مثل فصل پیش اتفاقات خوبی را برای آنها رقم زده و در این شرایط سخت کمی از بار نگرانی‌های فزاینده آنها کم کند. هرچه نباشد او برای سپاهان فراتر از تنها یک بازیکن است و بازگشت او مصادف با روزهایی که این تیم باید به شکلی جدی به فکر پُر کردن جالی خالی برخی از نفراتش باشد هم فراتر از یک اتفاق معمولی ارزیابی می‌شد.

اولین تمرین سپاهان پس از چند روز تعطیلی شلوغ‌تر از هر زمان دیگری برگزار شد. برخی هواداران که تعدادشان به ۲۰۰ نفر بالغ می‌شد، مشتاقانه به زمین جروکان آمده بودند تا بازگشت کاپیتان محبوب تیم‌شان را از نزدیک شاهد بوده و جشن بگیرند. برخلاف همه وعده‌های قبلی اما محرم نیامد و هواداران را چشم به راه خود گذاشت تا معلوم شود که برخلاف برخی خوش‌بینی‌های قبلی میانجی‌گیری یا آنچه که مدیرعامل باشگاه از آن به صحبت‌های غیرمستقیم تعبیر می‌کرد، در ارتباط با نویدکیا موثر نیفتاده و او همچنان دور از دسترس سپاهان است.

از طرف دیگر جدایی احسان حاج صفی و پیوستنش به تیم آلمانی به همراه شایعات انتقال شریفی به اتریش، دیگر مسائلی هستند که هم اکنون سپاهانی ها را درگیر کرده است. با این همه حسین فرکی، مربی با دانش زردپوشان می تواند در ادامه فصل از ستاره هایی چون محمدرضا خلعتبری، میلاد سرلک، پاپی، حبیب گردانی، هادی عقیلی، وریا غفوری و شهاب گردان استفاده کرده و شانس قهرمانی بالای خود را نگه دارد.

IMG_3180

صادرنشدن کارت بازی دو بازیکن خارجی سپاهان، پادووانی و پریرا نیز خود باعث شده تا کار سپاهانی ها به شکایت بکشد.

بازیکنان سپاهان هم خوش نام هستند و هم آماده. از هماهنگی خوبی برخوردار بوده و برای رقابت آماده اند. این در حالی است که تراکتورسازی در پنج بازی قبلی خود تنها نام ستاره هایش را به دوش کشیده و خبری از بازی های زیبا و آمادگی بالا در این تیم دیده نمی شود. فرصت ۲۰ روزه تعطیلات برای تونی الیویرا می تواند نقطه جهشی باشد تا سرخپوشان از این وضعیت خارج شوند. در مقابل نیز حواشی ذکر شده و جدا شدن بازیکنان کلیدی سپاهان، می تواند شانس تراکتورسازی را برای کسب برتری روحیه بخش بسیار افزایش دهد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :