شاگردان رسول خطیبی که جزو تیم های بدون باخت لیگ برتر در ۳ هفته گذشته می باشد، این بار باید مقابل تیم قدرتمند و مدعی همشهری صف آرایی کنند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: سبزقبایان فوتبال آذربایجان پس از شروعی قدرتمند در فصل جدید رقابت های لیگ برتر و کسب ۵ امتیاز از ۹ امتیاز ممکن در سه هفته اول بازی ها، کم کم وارد هفته های دشوار لیگ شده و به طور جدی محک خواهند خورد.

ماشین سازی در  هفته اول و در نتیجه ای که کمتر هوادار این تیم پیش بینی می کرد، موفق شد در هوای نامساعد شهر اهواز با نتیجه دو بر یک مقابل تیم فولاد خوزستان به برتری رسیده و در اولین بازی خود در لیگ به سه امتیاز دست پیدا کند.

در هفته دوم و در مصاف با تیم همشهری، گسترش فولاد یک نیمه عملکردی فوق العاده از خود به نمایش گذاشتند اما با ده نفره شدن خود، در نیمه دوم تنها به حفظ یک امتیاز بسنده کردند. هفته سوم نیز مقابل صبا و در دیداری خارج از خانه با نتیجه تساوی یک بر یک متوقف شد.

بدین ترتیب در حال حاضر شاگردان رسول خطیبی با ۵ امتیار و با احتساب تفاضل گل، در رده چهارم جدول رده بندی جای گرفته و فاصله ای دو امتیازی با تیم پرسپولیس، در صدر جدول دارد. هر چند که رسول خطیبی معتقد است اشتباهات داوری ۴ امتیاز از تیم او گرفته و شاگردانش باید در هر سه بازی ابتدایی برنده از بازی خارج می شدند.

از نکات دیگری که می توان در خصوص تیم ماشین سازی پیش از صف آرایی مقابل تراکتور از آن نام برد، غیبت پیام صادقیان، یکی از موثرترین بازیکنان تیم می باشد که به دلیل شکستگی دست در بازی مقابل صبا، قادر به همراهی تیمش برای مدت یک ماه نخواهد بود. البته در ابتدا شکستگی دست او از طرف باشگاه تکذیب شد اما در آخرین اخبار، این موضوع تایید شده است.

با این وجود بازیکنان آماده ای که در ترکیب ماشین سازی حضور دارند، کار را برای تیم همشهری که از مدعیان اصلی قهرمانی است، بسیار دشوار خواهد کرد، مانو فرناندز در درون دروازه فوق العاده کار کرده و در دو بازی مقابل تیم های گسترش و صبا که در ترکیب اصلی حضور داشته، با مهار چند موقعیت صد درصد گلزنی، کیفیت بالای خود را به رخ کشیده است.

بهمن کامل و بخصوص ادسون هنریکه در قلب خط دفاع تبدیل به نقطه قوت تیم رسول خطیبی شده اند که در کارهای هجومی نیز مشارکت موثری دارند. هادی کاها یکی از بهترین بازیکنان خارجی لیگ در این سه هفته گذشته بوده که هر بازی هماهنگ تر از بازی گذشته با سایر هم تیمی هایش کار می کند و روند صعوی بسیار خوبی دارد. آندو تیموریان دیگر ستاره تیم است هنوز نتوانسته در حد انتظارات ظاهر شود اما رفته رفته و با حضور بیشتر در بازی ها و تمارین، وضعیت رو به جلویی خواهد داشت.

از طرف دیگر، نقته قوتی که رسول خطیبی و بازیکنانش دارند، این است که اکثرا شناخت بسیار خوبی از تیم رقیب، تراکتورسازی دارند، به طوری که در حال حاضر از حاضران باشگاه ماشین سازی، ۱۱ نفر بازیکن و مربی سابقه کارکردن در تراکتور را دارند و همین موضوع می تواند در نتیجه بازی بسیار تاثیرگذار باشد، چه از نظر انگیزه های فراوان برای رویارویی با تیم سابق و چه آشنایی با فضا و جو حاکم بر تیم.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا تیم محبوب و پرطرفدار فوتبال آذربایجان، ماشین سازی، خواهد توانست برای چهارمین هفته پیاپی روند شکست ناپذیری خود را حفظ کرده و با متوقف کردن یا شکست دادن تراکتور، برای سایر مدعیان خط و نشان بکشد یا اینکه اولین باخت خود را در لیگ تجربه خواهد کرد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :