سبزقبایان با نتایج خوبی که در هفته های اخیر بدست آورده اند، امیدهای زیادی را در دل هواداران پرتعدادشان برای صعود به لیگ برتر ایجاد کرده اند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: ریشه دارترین تیم فوتبال آذربایجان، ماشین سازی، سال های سال است که حسرت حضور در سطح اول فوتبال کشور را می خورد، تیمی با پتانسیل کم نظیری از هوادار و محبویت که چند بار تا آستانه لیگ برتری شدن پیش آمد اما در نهایت از رسیدن به این مهم باز ماند.

این فصل اما با رفع نسبی مشکلات مالی، ماشین سازان امیدوار بودند تا پرقدرت رقابت های لیگ آزادگان را آغاز و در پایان نیز نتیجه ای خوب به دست آورند، آن ها تا میانه های راه خوب پیش آمدند اما رفته رفته نتایج خوب از تیم روی برگداندند تا اینکه رسول خطیبی بار دیگر آمد و در راس نیمکت باشگاه قرار گرفت.

حال بار دیگر شرایط تیم به گونه ای تغییر یافته که امیدهای صعود به لیگ برتر و داشتن سه نماینده در این رقابت ها، در دل فوتبال دوستان آذربایجان زنده شده و همه منتظر ۷ بازی باقی مانده هستند تا تکلیف تیم های برتر مشخص شود.

شاگردان رسول خطیبی در حال حاضر ۵۱ امتیازی هستند و پشت سر تیم های پیکان و خونه به خونه که به ترتیب ۶۰ و ۵۲ امتیازی هستند قرار گرفته اند. تیم های مس کرمان و فجر سپاسی هم با ۵۰ و ۴۹ امتیاز همچون سایه پشت سر ماشین سازی قرار دارند و این تیم را تعقیب می کنند.

شرایط پیکان به گونه ایست که می توان آن را از همین الان به عنوان یکی از تیم های صعود کننده به لیگ برتر دانست. می ماند دو سهمیه مستقیم دیگر که مطمئنا ماشین سازی می تواند یکی از این سهمیه ها را از آن خود کنند. (گفتنیست که امسال از لیگ یک سه تیم به صورت مستقیم به لیگ برتر صعود می کنند اما از فصل آینده که لیگ یک ۱۸ تیمی شد، دو تیم مستقیما صعود خواهند کرد)

با توجه به شرایط جدول، ۴ تیم هستند که در هفته های پیش رو برای قرار گرفتن در رده های دوم و سوم تلاش خواهند کرد، خونه به خونه، ماشین سازی، فجرسپاسی و مس کرمان.

تیم خونه به خونه که در حال حاضر استاد حمید درخشان را به عنوان سرمربی خود می بیند، با درایت و توانایی فنی او! مطمئنا در بازی های پیش رو به مشکل برخواهد خورد. هفته گذشته نیز این تیم در برابر آلومینیوم اراک نه چندان قدرتمند در خانه با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شد. همچنین اکثر بازی های سخت این تیم، از جمله بازی با پیکان و نفت آبادان، باقی مانده اند و ماشین سازی این پتانسیل را دارد که از این تیم جلو زده و رتبه دوم را بدست آورد.

خود ماشین سازی به عنوان تیم سوم جدول رده بندی، در هفته های آتی اکثرا با تیم های میانه جدولی رو به رو می شود و با توجه به شرایط خوب و انگیزه بالایی که از این تیم شاهد بوده ایم، مطمئنا حداکثر امتیازات کسب خواهند شد.

اما می ماند تیم های فجرسپاسی و مس کرمان که در بازی های آخرشان یا با افت شدید رو به رو بوده اند یا اینکه عملکردی سینوسی داشته اند، فی الواقع همین افت تیم های اینچنینی بود که باعث شد رسول خطیبی با نتایج خوبی که در ماشین گرفت، خیلی سریع تر از حد انتظار تیم را به مدعی صعود تبدیل کند.

بدین ترتیب می توان شانس صعودی بالای ۵۰ درصد برای ماشین سازی متصور بود. شانسی که مطمئنا با حضور حداکثری هواداران در بازی های خانگی و نیز ادامه روند خوب تیم و ضعف رقیبان، افزایش خواهد یافت و آرزوی چندین ساله ماشینچی ها بالاخره به حقیقت بدل خواهد شد. روزی را تصور کنید که شاهد دربی ماشین و تراکتور در حضور ده ها هزار هوادار دوآتیشه و البته متحد فوتبال آذربایجان باشیم…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :