هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه خود که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل شد، تعدادی از آیین نامه های اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور را بررسی و تصویب کرد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری به موجب تصمیم دولت، به ناشران اوراق مشارکت اجازه داده شد مبلغ ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی یا صکوک را به منظور اجرای طرح ها با تضمین خود منتشر کنند.

این ناشران شامل وزارت امور اقتصادی و دارایی، شرکت های وابسته به وزارتخانه های نیرو، نفت، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، سازمان انرژی اتمی ایران، شهردارهای کشور و سازمان های وابسته هستند.

همچنین وزارت امور اقتصاد و دارایی موظف شد نسبت به انتشار اوراق مشارکت ریالی تا مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای انتفاعی نیمه تمام اقدام کند.

در ادامه، با تصمیم هیات وزیران نحوه بازپرداخت وام های اشخاص حقیقی و حقوقی غیر دولتی که دچار خسارت خشکسالی یا سرمازدگی یا آفت و بیماری های همه گیر و یا حوادث غیرمترقبه و یا آتش سوزی غیرعمدی شده باشند، تعیین شد.

در این موارد بازپرداخت تسهیلات پس از تأیید کارگروهی متشکل از نمایندگان جهاد کشاورزی، بانک مربوط، صندوق بیمه کشاورزی و فرمانداری شهرستان به مدت سه سال امهال می شود.

صدور مجوز انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه بازرگانی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کنیا از دیگر مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :