به گزارش تبریزمن، سرخپوشان آذربایجان در پنج هفته گذشته بازی هایی را از خود به نمایش گذاشتند که علاوه بر نارضایتی هواداران از نوع عملکرد بازیکنان، در کسب نتیجه نیز چندان به کار تیم نیامدند. بازی با تیم های نفت تهران، گسترش فولاد، استقلال خوزستان، راه آهن و پدیده تنها ۶ امتیاز عاید تراکتورسازان کرد و باعث شد تا تیم تحت هدایت تونی الیویرا با ۶ امتیاز از ۵ بازی در رده هشتم جدول رده بندی جای بگیرد.

جایگاه فعلی سرخپوشان به هیچ وجه راضی کننده نیست، به خصوص که جبران فاصله هفت امتیازی با سپاهان صدرجدولی در ادامه کار نیز به خودی خود بسیار دشوار است. با این حال وضعیت تیم هایی چون نفت تهران، پرسپولیس و فولاد خوزستان در جدول رده بندی باعث شده تا هواداران و مدیریت باشگاه تراکتورسازی منتظر ادامه بازی و دو رقابت سخت و نفس گیر با تیم های سپاهان و پرسپولیس آماده پس از تعطیلات لیگ برتر باشند. پس از این دو بازی سخت نیز سرخپوشان باید به مصاف فولاد خوزستان بروند.

در ادامه نگاهی داریم به نتایج ممکن الوقوع در این دیدار ها و سرنوشت مورد انتظار برای کادرفنی تراکتور پس از این سه هفته دشوار:

[ سناریوی اول/ کسب حداقل دو برد و ارائه بازی های امیدوارکننده ]

بدون شک ایده آل ترین نوع پیشامد برای هواداران تراکتورسازی که فوق العاده به تونی الیویرا اعتقاد داشته و از او حمایت می کنند، این چنین خواهد بود. کسب حداقل شش امتیاز این سه بازی در برابر تیم های قدر لیگ برتر بسیار خوشحال کننده خواهد بود و در ادامه رقابت ها نیز وضعیت سرخپوشان را می توان بسیار امیدوار کننده دانست. تونی قطعا با کسب چنین نتیجه ای می تواند ادامه حضور خود در تراکتور و کنار هواداران این تیم را تضمین کند.

سپاهان صدرنشین جدول و پرسپولیس و فولاد قعرنشینان جدول هستند. با این حال علاوه بر سپاهان، پرسپولیس نیز در چند هفته آخر نشان داده که بازی های بسیار خوبی را به نمایش می گذارد اما در نتیجه گیری چندان موفق نمی باشد. با این حال روند بازی های تراکتورسازی چنان نشان داده تا ما به این سناریو چندان اعتقادی نداشته باشیم، اما نتیجه گیری و تحول تراکتورسازی مورد رضایت همگان خواهد بود.

IMG_6967

[ سناریوی دوم/ متحمل شدن باخت با وجود بازی های خوب و تغییر نظر هواداران ]

آنچه در هفته های اخیر باعث نگرانی هواداران تراکتورسازی شده است، نتایج تیم نیست بلکه نوع بازی بازیکنان تراکتورسازی است. فصل گذشته تیم هایی چون ذوب آهن از قعر جدول خود را به جمع بالانشینان کشیدند و هم اکنون نیز تیم های چون پرسپولیس، فولاد و نفت تهران نیز در رده هایی پایین تر از تراکتور قرار گرفته اند. اما سوال اصلی اینجاست که آیا کادرفنی تونی الیویرا خواهد توانست در این مدت بازی های بهتری را برای هواداران برنامه ریزی کرده و آن ها را امیدوار کنند؟

شاگردان برانکو در پرسپولیس در ۵ بازی قبلی خود علی رغم نمایش های بسیار خوبی که داشته اند، در بین تیم های ته جدولی قرار گرفته اند. اما به دلیل بازی های خوب به طور کامل از حمایت هواداران برخوردار بوده و بسیار امیدوار، به کار خود ادامه می دهند. با این حال نمایش های سرخپوشان آذربایجان در بازی های قبلی خود اصلا چنگی به دل نزده و همه را دلسرد کرده است. شاید اگر اعتماد هواداران به تونی نبود، او هرگز این فرصت را نداشت که در تعطیلات لیگ نیز به ساختن تیم خود ادامه دهد.

با این حال مطمئنا در صورتی که انگیزه و بازی های بازیکنان تراکتور تغییر کرده و به حالت عادی بازگردد، حتی در صورت متحمل شدن باخت در بین بازی های این سه هفته نیز می توان به آینده تیم امیدوار بود.

DSC_0219

 

[ سناریوی سوم/ متحمل شدن باخت در کنار نمایش های ضعیف مثل هفته های گذشته ]

بدشانسی درست در بدترین زمان ممکن به سراغ تونی محبوب هواداران آمده است. مصدومیت بازیکنان چون شجاع خلیل زاده، سامان نریمان جهان و سروش رفیعی باعث شده تا دست کادرفنی تیم در بازی با سپاهان کمی خالی بماند.

پرسپولیس در آماده ترین شرایط خود به سر می برد و شاهد درخشش بازیکنان این تیم در تیم ملی فوتبال هستیم. فولاد خوزستان نیز با توجه به شرایطی که در جدول رده بندی دارد، میزبانی بسیار مشکل ساز برای تراکتورسازی خواهد بود.

با این همه و شناختی که از بازی ها تراکتور در هفته های اخیر بدست آمده است، به نظر می رسد مرد سیبیلوی پرتغالی سه هفته بسیار کابوس وار و استرس زا را در پیش رو داشته باشد. از دست رفتن امتیازات در این سه بازی می تواند کاملا تراکتورسازی را از ادامه رقابت برای قهرمانی در لیگ برتر دور کرده و وضعیت روحی بازیکنان را به هم بریزد.

قبول کنیم یا نه، تراکتورسازی در پنج هفته ابتدایی لیگ برتر بازی های خوبی را نشان نداده و نتایج نیز همین موضوع را تائید می کند. حال شاید تعطیلات لیگ آخرین فرصت تونی باشد تا پس از حدود بیش از یک ماه، بازیکنانش بازی های بهتری را به نمایش گذارند و جایگاه تیم را در جدول رده بندی بهبود بخشند. ادامه ی بازی های ضعیف در کنار عدم نتیجه گیری، شاید خاطره ای تلخ باشد از آخرین روز های مرد پرتغالی در تبریز…

تونی 2


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :