شاگردان رسول خطیبی برای کسب دومین برد پیاپی خود در همین هفته های ابتدایی لیگ برتر، باید مقابل تیم قدرتمند همشهری، گسترش فولاد قرار گیرند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: سبزقبایان فوتبال آذربایجان هفته گذشته در اولین حضور خود در رقابت های لیگ برتر مقابل فولاد خوزستان، قهرمان دو دوره این مسابقات قرار گرفتند و موفق شدند در یک بازی سنگین، با نتیجه دو بر یک این تیم را شکست دهند.

این پیروزی دلچسب که در شرایط سخت آب و هوایی و دمای فوق العاده بالای شهر اهواز، که بازیکنان ماشین سازی به آن عادت نداشتند، برگزار شد اما نماینده فوتبال استان با شایستگی و در حالی که امکان به ثمر رساندن حداقل دو گل دیگر را داشت، به سه امتیاز بازی رسید، هر چند فولادی ها هم یک ضربه پنالتی را از دست دادند.

از نکات مهم بازی هفته اول تیم، می توان به درخشش فوق العاده و بازی بسیار امیدوارکننده دو ستاره بومی و صاحب نام باشگاه ماشین سازی، یعنی پیام صادقیان و سامان نریمان جهان اشاره کرد.

صادقیان با ارسال دو پاس گل زیبا و نریمان جهان نیز با به ثمر رساندن یک گل و موقعیت سازی برای سایر بازیکنان، بهترین های ماشین در هفته اول بودند که امیدهای زیادی را در دل هواداران پرتعداد این تیم برای درخشش و انجام بازی های موثر در هفته های آینده ایجاد کردند. امین قاسمی نژاد نیز با به ثمر رساندن اولین گل خود در اولین هفته، چنین شرایطی را دارد.

اضافه شدن بازیکنان باتجربه ای چون آندرانیک تیموریان و مانو فرناندز، دروازبان اسپانیایی به مراتب قدرت تیم تازه وارد به لیگ برتر اما قدرتمند فوتبال آذربایجان را بیشتر از گذشته خواهد کرد. احمد کامدار نیز احتمالا به بازی هفته دوم خواهد رسید.

بازیکنانی چون ادسون هنریکه و هادی کاها، که خرید های خارجی ماشین سازی در فصل نقل و انتقالات به شمار می آیند، از تاثیرگذارترین بازیکنان تیم خود در هفته اول بودند، هنریکه مدافعی تنومند و بدون اشتباه نشان داد و کاها در میانه میدان برتری قابل توجهی نسبت به بازیکنان فولاد داشت.

index

با این حال شاگردان رسول خطیبی در هفته دوم مصاف بسیار متفاوتی را تجربه خواهند کرد. دیدار دو تیم ماشین سازی و گسترش فولاد به عنوان اولین دربی فوتبال آذربایجان در فصل جدید مسابقات لیگ برتر که به میزبانی ماشین سازی اما در استادیوم اختصاصی گسترش فولاد (به دلیل تعویض چمن استادیوم یادگارامام) برگزار خواهد شد، حساسیت های خاص خود را خواهد داشت.

هر دو تیم از بازیکنان صاحب نام و با کیفیتی برخوردار بوده و با عملکرد خود در پیش فصل، عزم خود را برای آغاز فصلی موفقیت آمیز جزم کرده اند. گسترش برای جبران امتیازات از دست رفته در هفته اول با تمام قوا به میدان خواهد آمد و ماشین سازی برای کسب سه امتیاز دوم…

حال باید منتظر ماند و دید که آیا سبزقبایان می توانند در اولین فصل حضور خود در لیگ برتر شگفتی سازی شده و دومین پیروزی پیاپی را به دست آورند یا اینکه شاگردان کمالوند با دروازبان و خط دفاع قدرتمند خود در کنار مهاجمان زهردار، کار را برای رسول خطیبی و شاگردانش سخت خواهند کرد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :