شهردار تبریز از آرشیو الکترونیکی ۳۰ میلیون برگ مرتبط با سوابق شهروندان در حوزه شهرسازی تبریز خبر داد و گفت: برزگترین بانک‌ اطلاعاتی شهرسازی کشور در تبریز ایجاد شد.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی در حاشیه بازدید از برنامه‌های شهرسازی اظهار داشت: در سال‌های اخیر، مسیر اجرایی شهرداری تبریز در حوزه‌های مختلف عمران و شهرسازی، بر مبنای فناوری و هوشمندسازی بوده است؛ بر این اساس، شاهدیم که جمع‌بندی و طبقه‌بندی برنامه‌های مختلف حوزه شهرسازی، در اجرای مطلوب طرح‌های مصوب شهری مثمرثمر بوده است.

نجفی تصریح کرد: پروانه‌های صادره ساخت‌وساز، با آرشیو الکترونیکی ۳۰ میلیون برگ مرتبط با سوابق شهروندان در حوزه شهرسازی تبریز، در قالب دیتاسنتر جمع‌بندی و یکپارچه شده‌ و به این ترتیب، یکی از برزگترین بانک‌های اطلاعاتی شهرسازی کشور را پدید آورده است.

وی تاکید کرد: در کنار برنامه‌های مستندسازی، پروژه تارنما، دیگر ابتکاری است که در سال‌های اخیر توسط شهرداری تبریز اجرا شده و با امکان تصویربرداری‌های متناوب ۳۶۰ درجه از شهر،  علاوه‌‌بر سهولت اطلاع‌یابی از وضعیت ساختاری شهر، در کاهش تخلفات شهرسازی نیز موثر بوده است.

نجفی با تاکید بر نقش برنامه‌های هوشمندسازی در کاهش مراجعات حضوری شهروندان گفت: خوشبختانه فضای مجازی، در سال‌های اخیر نقش قابل‌توجه در کاهش دخالت‌های دستی و روان‌سازی پروسه‌های اداری داشته است.

شهردار تبریز نقش آموزش‌های شهروندی را در حوزه شهرسازی یادآور شد و افزود: در صورتی که ساخت‌وسازهای رایج شهری، از اصول و قواعد و ضوابط حاکم بر شهرسازی که در دفترچه‌های مصوب آمده، تبعیت کند، طبیعی است که مراجعات حضوری کاهش چشمگیر خواهد یافت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :