تعدادی از خبرنگاران رسانه های گروهی آذربایجان شرقی امروز با حضور در محل نیروگاه حرارتی تبریز، از واحدهای مختلف این مجموعه بازدید به عمل آورده و در جریان پروسه تهیه و تجهیز تولید برق قرار گرفتند.

به گزارش تبریزمن، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه عاشق استفاده از مازوت نیستیم گفت:در سال جاری حدود ۴ روز از مازوت استفاده گردید که آخرین روز مربوط به ۳۰ آذر و گذر از ایام بسیار سرد سال می گردد آن هم اجباری بود زیرا این امر به دلخواه ما نبوده و باید در این راستا مجوزهای قانونی از دستگاه های متولی همچون شورای تأمین استان، دادستانی و کارگروهی در سازمان حفاظت از محیط زیست می باشد.

ناصر معینی صنعت برق را زیرساخت پیشرفت هر کشور دانست و افزود:اما به دلیل وجود آلایندگی هوای کلان شهر تبریز در حالت هشدار، این روزها انگشت اشاره به سوی نیروگاه می باشد در حالی که خود ما نیز مشتاق استفاده از مازوت که مورد انتقاد برخی هاست نیستیم زیرا این امر بیش از ۴۰ میلیارد تومان هزینه در بر دارد تا آثار زیان بار مصرف مازوت از سطح نیروگاه های استان رفع گردد.

وی همچنین با ذکر این نکته که خروجی بویلرهای نیروگاه بخار ناشی از مصرف سوخت می باشد اضافه کرد:به هیچ وجه دودی از این لوله ها خارج نمی شود زیرا استفاده از مازوت، شرایط بهره برداری را دشوار می سازد و هزینه نگهداری این امر نیز بسیار بالاست، اما خوشبختانه وقتی چندی پیش استان های شمالی کشورمان با قطعی سیستم برق روبرو بودند نیروگاه های آذربایجان شرقی توانستند منجی برق آن مناطق بوده و آنها را ساپورت نمایند.

معینی تصریح کرد:در خصوص دلایل آلودگی هوای کلان شهر تبریز که این روزها به سوژه اصلی برخی از رسانه ها هم تبدیل شده است باید تاکید کرد که این امر تنها در سایه مصرف چند روز محدود سوخت مازوت نیروگاه نبوده بلکه عوامل بسیاری وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرند!

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی در پایان اظهارات خود از تداوم ارایه خدمات به شهروندان سطح استان با وجود تمام قضایا سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد که نیروگاه تبریز به ازای هر مگاوات تولید برق حدود ۲۵۰ مترمکعب گاز و به همان مقدار نیز مازوت بر واحد لیتر مصرف می کند.

√ شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :