مجری برنامه های کودک درباره اهمیت ساخت برنامه برای کودکان و نوجوانان با استفاده از کارشناسان متخصص بیان کرد که نویسندگان و ناظران باید حساسیت ویژه ای نسبت به این برنامه ها داشته باشند.

به گزارش تبریزمن، مجید قناد درباره غیبتش در تلویزیون و برنامه سازی برای کودکان گفت: هر کسی که به کار خود تعصب دارد با دقت و برنامه ریزی به کار وارد می شود و از آنجاییکه ما بچه ها را عاشقانه دوست داریم، می خواهیم وقتی به کار برمی گردیم، اثر خود را به بهترین شکل ممکن ارائه کنیم.

وی ادامه داد: هم اکنون مساله گرفتن اسپانسر در برنامه ها وجود دارد که البته در همه دنیا به همین شکل است و اشکالی هم ندارد. با این حال شکل و فرم گرفتن اسپانسر در برنامه کودک در ایران باید با مناطق دیگر متفاوت باشد. قرار نیست کودکان از زبان عمو قناد تبلیغ اسپانسری را بشنوند که شاید برایشان سودی نداشته باشد.

این مجری برنامه های کودک با بیان اینکه صدا و سیما خانه اوست، اظهار کرد: من برای کودکان احترام قائل هستم چون آنها سرمایه خانواده و  آینده کشور هستند بنابراین طراحی و انتخاب کار برای آنها باید با دقت بالایی انجام شود. این فرزندان آینده سازان جامعه ما هستند و باید برنامه های باکیفیتی ببینند؛ در همان سطحی که دهه شصت از شبکه های سیما پخش می شد.

قناد درباره اینکه چرا برنامه هایی چون آثار دهه شصت دیگر ساخته نمی شود، توضیح داد: دنیای امروز توسط سایت های اینترنتی و شبکه های مجازی پیشرفت زیادی کرده است و ما برنامه سازان هم باید پا به پای این تغییرات همراه شویم. البته این را هم نباید فراموش کنیم که نسل قدیم ما بسیار بامحبت و آگاه بود و باید بتوانیم علاوه بر اینکه با تغییرات جدید خود را وفق می دهیم، گذشته‌ نسل گذشته را که زحمات فراوانی کشیده اند، فراموش نکنیم. باید بتوانیم با چنین دیدگاهی آموزش های لازم را به فرزندان انتقال دهیم، چراکه برنامه سازان به عنوان نمایندگان والدین، معلمان، پزشکان و سایر اقشار تربیتی جامعه هستند.

این مجری تلویزیون درباره حساسیت ساخت برنامه‌های کودک و آنچه که در برنامه «فیتیله» اتفاق افتاد، تصریح کرد: من از سال ۸۹ این برنامه را واگذار کردم اما توجه اصلی ما باید به این باشد که کودکان موضوعات را مثل یک آیینه دریافت می کنند. خردسالان، کودکان و نوجوانان، سه رده سنی هستند که ما با آنها روبرو می شویم و باید برای هر یک با رویکرد خاصی برنامه سازی کنیم.

وی به استفاده و بهره گرفتن از کارشناسان در اتاق فکر برنامه های کودک و نوجوان اشاره و یادآور شد: ما باید از کارشناسان، افراد زبده و نویسندگان متخصص حوزه کودک و نوجوان بهره بگیریم و هم نویسندگان و هم ناظران باید حساسیت های ویژه ای در این زمینه داشته باشند.

قناد در پایان با اشاره به فعالیت تخصصی شبکه «کودک» بیان کرد: خوشبختانه این مژده ای برای کودکان است که اخیراً شبکه کودک راه افتاده است و گروه های برنامه ساز در این شبکه در حال فعالیت هستند و کودکان می توانند شبکه خاص خود با برنامه های مخصوص به خود را داشته باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :