مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی تحقق برنامه‌های تدوین‌ شده برای تبریز ۲۰۱۸ را در گرو همکاری و هم افزایی دستگاه‌‌های اجرایی دانست.

به گزارش تبریزمن، مرتضی آبدار صبح امروز در جمع تنی چند از خبرنگاران اظهار داشت: دبیرخانه استانی این رویداد، با برگزاری ساعت‌ها کار کارشناسی در طول سال گذشته تمام برنامه‌ها، پروژه‌ها و ردیف‌های مورد نیاز اعتباری را احصاء و به ستاد ملی ارائه کرده است و اکنون نوبت دستگاه‌هاست تا برای اجرایی کردن برنامه‌های پیشنهادی و جذب اعتبارات تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وی تشریح کرد: با توجه به گستردگی برنامه‌ریزی صورت گرفته، نیاز است ضمن ارتباط ۲ سویه و مداوم بخش‌های زیرمجموعه ستاد ملی و استانی، همکاری گسترده‌ای در سطح کشور شکل بگیرد تا ظرفیت‌های گردشگری این شهر به نحو احسن به جهان اسلام و دنیا معرفی شود.

آبدار تصریح کرد: با تلاش استاندار و نمایندگان محترم استان در مجلس و نظر ویژه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در بودجه ۹۷ ردیف ویژه‌ای برای این فرصت بین‌المللی در نظر گرفته خواهد شد تا پروژه‌های مربوط به تبریز ۲۰۱۸ در سطح استان از سوی دستگاه‌ها اجرا شود و همچنین براساس پیشنهاد استاندار، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها مکلف شده‌اند تا برنامه‌ها و مراسم ملی و بین‌المللی خود را در تبریز برگزار کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی افزود: سال ۲۰۱۸ نقطه آغاز در راستای معرفی جنبه‌های مختلف فرهنگ، تاریخ و هویت کهن‌شهر تبریز و کل آذربایجان‌شرقی است و با هدف‌گذاری صورت گرفته و تحقق پروژه‌ها و برنامه‌ها تا سال ۱۴۰۰ شاهد جهش خوبی در حوزه گردشگری استان خواهیم بود.

وی گفت: طرح‌ها و پروژه‌های اجرایی ۳۰ درصد پازل توسعه گردشگری استان را شکل می‌دهند و تکمیل ۷۰ درصد این پازل با حضور و مشارکت مردم، بخش خصوصی و آمادگی کامل آنان برای میزبانی از گردشگران رقم خواهد خورد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :