مدیرکل اداره سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز از برنامه ریزی برای سلامت شهروندان سالمند خبر داد.

به گزارش تبریزمن، علیرضا رحیمی با تبریک روز جهانی سامندان به شهروندان سالمند تبریز، گفت: با افزایش امید به زندگی بین شهروندان، با ازدیاد جمعیت سالمند روبرو شده ایم که همین امر، لزوم برنامه ریزی برای سلمات جسمی و روحی این عزیزان را مطرح می کند.

وی آموزش را یکی از ارکان این برنامه ها دانست و تاکید کرد: با توجه به اهمیت این موضوع، شهرداری تبریز بر خود وظیفه می داند به عنوان یک نهاد اجتماعی در زمینه سلامت شهروندان و بخصوص سالمندان، اقدامات منسجمی انجام دهد.

مدیرکل اداره سلامت شهرداری افزود: برنامه ای که امروز به شکل سمبلیک در پارک قطران و با حضور تعدادی از سالمندان برگزار می شود، می تواند پیش درآمدی برای این گونه اقدامات باشد.

رحیمی یادآور شد: لازم به ذکر است که این برنامه ها تداوم خواهد داشت و مقرر شده که خداقل یک بار در هفته در یکی از پارک های محله ای شهر برگزار شود و در طی این برنامه ها نیز تلاش خواهدشد که بهترین و کامل ترین برنامه های ورزشی، مشاوره ای و پزشکی برای این عزیزان اجرا شود.

وی حضور سالمندان در فعالیت های اجتماعی را منوط به سلامت جسمی و روحی آنان دانست و اظهار امیدواری کرد اجرای این برنامه ها، مقدمه ای برای حضور با نشاط آنان در اجتماع باشد و در مقابل جامعه نیز از تجارب ارزشمند آنان بهره مند گردد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :