معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز از برنامه ریزی شهرداری تبریز برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، حجت الاسلام احمد حمیدی در سومین جلسه شورای سالمندی آذربایجان‌شرقی،ضمن بیان این مطلب گفت: تا پایان سال ۹۵ فرهنگسرای تخصصی سالمندان راه‌اندازی می‌شود و سالمندان در این فرهنگسراها به فعالیت خواهند پرداخت.

 وی افزود: بر اساس بودجه سال آتی شهرداری تبریز، دو سرای محله برای سالمندان در تبریز ساخته می‌شود و البته این در حالی است که ما سال گذشته ۱۰ سرای سالمند به شورای اسلامی شهر تبریز پیشنهاد کرده بودیم و شورای اسلامی با این پیشنهاد مخالفت کرد.

حمیدی افزود: امسال به اصرار زیاد به شورای اسلامی شهر تبریز قبولاندیم که این دو سرای سالمندان در محلات تبریز احداث شود.

وی یادآور شد: برای مناسب‌سازی اتوبوس‌های ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تبریز برای استفاده معلولان و سالمندان ۲ میلیارد تومان اعتبار در سال آتی در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز گفت: شهرداری تبریز در سال‌جاری ۹ هزار کارت منزلت برای افراد بالای ۶۰ سال آماده کرده است که بر اساس آن سالمندان می‌توانند به صورت رایگان از اتوبوس واحد استفاده کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در ۳۷۴ محله تهران سرای محله تشکیل شده که سرای سالمندان نیز در آن وجود دارد و به همت مردم اداره می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری  تبریز گفت: در حال حاضر ۱۷ خانه سلامت در شهر تبریز وجود دارد که می‌توانیم از آنها برای خدمات‌دهی به سالمندان استفاده کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :