مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران با نام جام «شهدای منا» از فردا چهارشنبه با حضور ۱۲ تیم آغاز می‌شود.

به گزارش تبریزمن، سی امین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران از فردا با حضور تیم بانک سرمایه، پیکان تهران، شهرداری تبریز، شهرداری ارومیه، سازمان عمران شهرداری ساری، هاوش گنبد، کاله مازندران، پارسه تهران، سایپا، صالحین ورامین، آرمان ورزش اردکان و شهرداری اراک آغاز خواهد شد.

این رقابتها در دو مرحله مقدماتی و پلی آف پیگیری خواهد شد که مرحله مقدماتی در یک گروه به صورت دوره ای و شامل دور رفت و برگشت برگزار می شود.

دور رفت مرحله مقدماتی در ۱۱ هفته از ۲۸ مهرماه تا ۲۱ آذرماه برگزار می شود که در روزهای چهارشنبه هر هفته و سه یکشنبه (۹ و ۲۳ آبان و ۲۱ آذر) پیگیری می شود. به دلیل تقارن روز چهارشنبه ۱۰ آذرماه با روز شهادت امام رضا (ع)، مسابقات هفته نهم دور رفت روز پنج شنبه ۱۱ آذرماه برگزار می شود.

همچنین دور برگشت مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال مردان از ۲۸ آذرماه تا ۱۳ بهمن ماه در ۱۱ هفته برگزار می شود که در روزهای چهارشنبه هر هفته و چهار یکشنبه (۲۸ آذر، ۱۲ و ۲۶ دی و دهم بهمن) پیگیری می شود.

گفتنی است که ۲۲ تا ۲۷ آذرماه به عنوان تعطیلات نیم فصل دور مقدماتی تعیین شده است.

پس از پایان مرحله مقدماتی هشت تیم برتر به مرحله پلی‌آف صعود خواهند کرد و رقابت‌های مرحله پلی آف لیگ برتر مردان سال ۹۵ در سه مرحله یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و نهایی به صورت دو برد از سه مسابقه پیگیری می‌شود که تیم هایی که برد بیشتری در مرحله مقدماتی دارند تا پایان رقابت ها میزبان دیدارهای اول و سوم خواهند بود.

مرحله نخست پلی آف (یک چهارم نهایی) روزهای چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه (رفت)، چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه (برگشت) و در صورت نیاز به مسابقه سوم یکشنبه یکم اسفندماه پیگیری خواهد شد.

در این مرحله هشت تیم برتر مرحله مقدماتی (تیم های اول با هشتم، دوم با هفتم، سوم با ششم و چهارم با پنجم) با هم روبرو می شوند و تیم های برنده به مرحله دوم پلی آف (نیمه نهایی) صعود می کنند و تیم های بازنده از دور مسابقات حذف می شوند.

مرحله دوم پلی اف (نیمه نهایی) نیز روزهای چهارشنبه چهارم اسفندماه (رفت)، سه شنبه ۱۰ اسفندماه (برگشت) و در صورت نیاز به مسابقه سوم یکشنبه ۱۵ اسفندماه پیگیری خواهد شد.

در این مرحله چهار تیم برتر مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم می روند که برنده مسابقه تیم های اول و هشتم با برنده مسابقه تیم های دوم با هفتم مسابقه می دهد و در دیگر رقابت این مرحله برنده مسابقه تیم های سوم و ششم با برنده مسابقه تیم های چهارم و پنجم روبرو می شوند.

در پایان مرحله دوم پلی آف تیم های برنده به دیدار نهایی سی امین دوره لیگ برتر والیبال مردان و تیم های بازنده به دیدار رده بندی راه خواهند یافت.

مرحله سوم پلی آف لیگ برتر والیبال سال ۹۵ (مرحله نهایی) روزهای چهارشنبه ۱۸ اسفندماه (رفت)، یکشنبه ۲۲ اسفندماه (برگشت) و در صورت نیاز به مسابقه سوم چهارشنبه ۲۵ اسفندماه پیگیری خواهد شد تا در نهایت تیم های اول تا چهارم لیگ برتر جام «شهدای منا» مشخص شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :