برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان شرقی در قالب برش سند تدبیر توسعه این استان در سال ۱۳۹۵ رونمایی شد.

به گزارش تبریزمن، این برنامه در جلسه مشترک شوراهای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌های منطقه دو کشور در تبریز با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور رونمایی شد.

استاندار آذربایجان شرقی در این آیین با اشاره به زحمات همه جانبه تدوین سند تدبیر توسعه استان، اعلام کرد: با تدوین این سند مهم، مدل جدیدی از برنامه ریزی در کشور معرفی شد.

دکتر اسماعیل جبارزاده گفت: کار تدوین برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی از اواخر سال ۱۳۹۲ آغاز و در اواخر سال ۱۳۹۳ برنامه در دو مدل برای توسعه استان و برش شهرستانی برای یکایک شهرستان ها تدوین شد.

وی اضافه کرد: با توجه به شعار تبیین شده سال ۹۵ توسط مقام معظم رهبری، برش استانی سند توسعه را که پایه و اساس آن دستورالعمل اقتصاد مقاومتی است، در سال جاری تهیه کردیم و هسته های کلیدی آن در استان در حال اجراست.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: براساس این سند، همه دستگاه های اجرایی استان اعم از حاکمیتی و بخش خصوصی می دانند در سال ۹۵ چه اقداماتی را باید انجام دهند تا بتوانیم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم.

وی ادامه داد: این روش برنامه ریزی مورد توجه مسئولان کشوری قرار گرفت و در تدوین برنامه ششم روش هسته های کلیدی به عنوان روش تهیه برنامه های استانی اعلام شد.

جبارزاده اظهار کرد: خوشحالیم از این که آذربایجان شرقی بانی یک مدل جدیدی از برنامه ریزی و مشارکت همه دست اندرکاران در تدوین برنامه است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :