شبکه شما با اتکا به تولیدات برنامه‌ای سیمای مراکز استانها از طریق تأمین و تولید برنامه، یکپارچگی اقوام و اقشار مختلف کشور را در عین گوناگونی نمایش می‌دهد و عموم مردم مخاطبان آن می باشند.

به گزارش تبریزمن، برنامه ” ما و شما ” مستندی گزارشی با محوریت گردشگری، استعدادیابی و مسائل اجتماعی در دو باکس از شبکه شما پخش می شود.

حال در برنامه “ما و شما” پخش‌شده در جمعه‌شب مورخه ۲۷ شهریور ماه (سالروز وفات استاد محمدحسین شهریار) که به معرفی مسجد کبود – این بنای باشکوه و یکی از مهم‌ترین نمادهای شهر تاریخی تبریز – اختصاص داشت، در کمال ناباوری مشاهده شد که محل این بنای تاریخی به نام شهر ارومیه زیرنویس می‌شود و در گوشه چپ فوقانی تصویر نیز کلمه ارومیه نقش بسته بود!

این احتمال می ورد که برنامه پخش شده توسط صدا و سیمای مرکز ارومیه به شبکه شما ارسال شده باشد، با این حال جای تعجب اینجاست که تهیه‌کنندگان چنین برنامه‌‌‌ای که مسئله گردشگری یکی از اهداف اصلی آن می باشد، کمترین اطلاعاتی در خصوص این دو شهر مهم آذربایجان و آثار و ابنیه تاریخی آنها ندارند.

همانگونه که پیش از این ذکر شد، برنامه “ما و شما” مستندی گزارشی با محوریت گردشگری است، حال جای بسی تعجب و تحیر است که تهیه کنندگان و کارشناسان این برنامه که طبیعتا باید در موضوع کاری خود متخصص و پیشتاز باشند، هنوز آشنایی کاملی با یکی از مهمترین بناهای تاریخی کشور و شهر تبریز نداشته اند. به این ترتیب منبعد بینندگان شبکه های تلویزیونی سراسری باید به هنگام مشاهده برنامه های مستند داخلی نیم نگاهی نیز به کتاب های اطلاعات عمومی و دایره المعارفی داشته باشند تا مبادا رسانه ملی موجبات گمراهی آنان را فراهم آورد!

ما و شما


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :