دیدار حساس و نفس گیر دو تیم سپاهان و تراکتورسازی تبریز عصر روز گذشته با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت.

به گزارش تبریزمن، تونی الیویرا و حسین فرکی هر دو شانس این را داشتند تا در حساس ترین دیدار هفته ششم رقابت های لیگ برتر سه امتیازی تعیین کننده و روح افزا ! را به چنگ آورند اما با بدشانسی و بی دقتی مهاجمان خود از این مهم بازماندند.

با این حال با بررسی بازی تراکتورسازی درمی یابیم آینده ای امیدوار کننده تر پیش روی این تیم می باشد و پیرمرد پرتغالی توانسته اندکی روحیه تهاجمی و برتری را به تیم خود تزریق کند. تراکتورسازان در برابر صدرنشین قاطع رقابت های لیگ برتر و در دیداری خارج از خانه در حالی به تساوی دست یافتند که می توانستند به راحتی با استفاده از تک موقعیت های جدی خود سه امتیاز را به خانه آورند. در ادامه نگاهی داریم به برنده ها و بازنده های تراکتورسازی در دیدار برابر سپاهان:

[ برنده: تونی الیویرا | نمایشی امیدوارکننده از سرخپوشان ]

تراکتورسازان در بازی های قبلی خود نیز از نظر دفاعی علمکرد خوبی داشتند، با این وجود در حمله و نتیجه گیری ضعیف تر از حد انتظار ظاهر شده و جایگاه چندان خوبی را بدست نیاوردند. تعطیلات لیگ برتر فرصت مناسبی بود تا سرمربی پرتغالی تیم با استفاده از دانش فنی و تجربه خود مشکلات و ضعف های تیم را برطرف کرده و روند نتایج را به حالت عادی بازگرداند.

حال علی رغم اینکه عملکرد سرخپوشان در برابر سپاهان ایده آل نبود اما هر چه بود، از بازی های قبلی تهاجمی تر و امیدوار کننده تر می نمود. بازی در برابر صدرنشین قدرتمند لیگ برتر و ایجاد چندین موقعیت گلزنی در حالی که هنوز سرمربی از عدم هماهنگی کامل بازیکنان سخن می گوید، می تواند امید را در دل هواداران زنده کند.

1442339420_13940624001534_31559_photol

[ برنده: خط دفاعی | پاشنه آشیلی که برطرف شده است ]

خط دفاع تراکتورسازی فصل گذشته یکی از عوامل اصلی از دست رفتن قهرمانی و امتیازات حساس در دیدار های آسیایی بود. با این حال به نظر می رسد کالوس کاردوسو و شجاع خلیل زاده توانسته اند به خوبی این موضوع را برطرف کرده و زوجی مطمئن تشکیل دهند.

هر چند کاردوسو یکی دو پاس اشتباه از خود به نمایش گذاشت، با این حال در چندین صحنه نیز موفق شد به خوبی از ایجاد موقعیت گلزنی روی دروازه محمدرضا اخباری جلوگیری کند.

شجاع خلیل زاده نیز علی رغم ویژگی های دفاعی خوب، نشان داده که می تواند در امر گلزنی نیز به تیم کمک کند. دو گل از ۴ گل تراکتورسازی در ۶ بازی اخیر را خلیل زاده در حالی به ثمر رسانده که چند بازی را به دلیل مصدومیت در ترکیب اصلی نبوده است!

خلیل زاده

[ بازنده: بایرامی و حمزه | همچنان در حسرت گلزنی ]

مهرداد بایرامی و حمزه یونس دو مهاجم اصلی تونی الیویرا در فصل جدید رقابت های لیگ برتر هستند که باید جای ادینهوی گلزن را برای سرخپوشان پر کنند. با این حال در شش بازی که از فصل جدید رقابت های لیگ برتر گذشته است، هنوز شاهد گلزنی هیچ یک از این دو مهاجم نوک نبوده ایم.

چهار گل تراکتورسازی را شجاع خلیل زاده ( ۲ بار )، سامان نریمان جهان و سروش رفیعی به ثمر رسانده اند. باید منتظر ماند و دید که چه وقت طلسم گلزنی مهاجمان تراکتور شکسته شده و پای آن ها به گلزنی باز خواهد شد.

مهرداد بایرامی


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :