به گزارش تبریزمن، تیم تراکتورسازی تبریز در هفته پنجم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور در مصاف با استقلال خوزستان بار دیگر نمایشی ضعیف داشته و از کسب سه امتیاز باز ماند. با این اتفاقات در حال حاضر تیم هایی چون گسترش فولاد، همین استقلال خوزستان، ملوان، سایپا و تیم های مدعی همچون استقلال تهران، ذوب آهن و سپاهان بالاتر از تراکتورسازی قرار گرفته اند.

با توجه به نمایشی که سرخپوشان تراکتورسازی در این پنج بازی از خود به نمایش گذاشته اند، نمی توان از این تیم انتظار نتیجه گیری در لیگ و آسیا را داشت. با این حال باید منتظر ماند و دید که تونی الیویرا با اضافه شدن نیروی جدید به کادرفنی، در تعطیلات پیش رو چه تغییراتی در روند بازی بازیکنان به وجود خواهد آورد.

در ادامه نگاهی داریم به عملکرد تیم تراکتورسازی در هفته پنجم رقابت ها برابر استقلال خوزستان، با این تفاوت که در این هفته، تعداد بازنده ها چند برابر برنده ها خواهد بود.

[  بازنده : تونی الیویرا | روند بازی اسفناک و ادامه دار تراکتورسازان ]

– بازگرداندن آن تراکتور هجومی و فوق العاده خطرناک فصل گذشته کار بسیار دشواری برای تونی و همکارانش خواهد بود. هر چند مطرح کردن این مسئله که بازیکنان زیادی به تیم اضافه شده و عدم هماهنگی بین آنان وجود دارد، تبدیل به کلیشه شده است، اما با این حال اثرات آن ادامه دارد و کادرفنی تیم هنوز نتوانسته این مشکل را حل کند.

تعطیلات حدودا ۲۰ روزه لیگ برتر فرصتی استثنایی برای سرمربی سرخپوشان می باشد تا این مسئله را تمام کند. در غیر اینصورت به نظر نمی رسد گذشت زمان اجازه ادامه حضور تونی در تبریز را بدهد. انتظارات از تراکتورسازی پس از نتایج چند فصل اخیر به شدت بالا بوده و فشار سنگینی روی دوش اعضای تیم وجود دارد. باید دید تراکتورسازان در این مدت چگونه عمل خواهند کرد.

تونی 2

[  بازنده : دارای غزنوی ( هیئت مدیره تراکتورسازی ) | ” ما تونی را نخواستیم، به خاطر هواداران او را نگه داشتیم ” ! ]

عضو هیئت مدیره باشگاه تراکتورسازی پس از تساوی در برابر استقلال خوزستان به تبریزمن گفته بود: ما در هیئت مدیره موافق حضور تونی در نیمکت نبودیم اما با علاقه و اصرار هواداران با این موضوع موافقت کردیم. حال هواداران باید تحمل کرده و منتظر بهتر شدن شرایط تیم باشند. با این حال فعلا به خاطر هواداران تونی در تیم باقی خواهد ماند.

این مصاحبه علامت سوالی بزرگ بود که این عضو هیئت مدیره مطرح کرد؛ آیا بازیکنانی مثل ادینهو، تیموریان، کیانی و کامدار و برخی دیگر از خواسته های هواداران نبودند؟ آیا هواداران خواستار جدایی سانتوس برزیلی شدند؟ به راستی اگر نظر هواداران برای اعضای هیئت مدیره مهم و تاثیر گذار بوده است، چرا چنین تغییراتی را در تیم شاهد بودیم؟

هیئت مدیره ای که در حال حاضر در باشگاه فعالیت می کند، به نظر نمی رسد همچون دوره های قبلی در تصمیم گیری ها انسجام و همدلی لازم را داشته باشد. همچنین این گفته دارا غزنوی،  که هواداران باید نتایج را تحمل کنند چون خود خواستار حضور تونی در تیم بودند، بهانه بسیار ساده لوحانه ای می باشد.

تراکتور پرسپولیس

[  بازنده : ایوب ذوالفقاری | ” تونی برای ما کاسه داغ تر از آش شده است ” ! ]

– تونی در کنفرانس خبری پس از بازی با استقلال خوزستان در جمع خبرنگاران گفت: یک نفر در باشگاه دارد با من شوخی می کند و آن سرپرست تیم می باشد، آقای ایوب می گوید یک بازیکن در لیست تیم خواهد بود اما روز قبل از بازی می گویند این امکان وجود ندارد .

ایوب ذوالفقاری که خود سال ها در فوتبال تبریز حضوری فعال داشته است، به نظر می رسد با سرمربی محبوب تیم تراکتور به مشکل خورده و برخی اختلاف نظر ها وجود دارد. این مشکلات باعث شد تا همین چند روز پس از بازی، هواداران موج منفی ای علیه وی ایجاد کنند. با این وجود باید اندکی نیز به ذوالفقاری حق داد، او سال ها بدون هیچ امکاناتی به فوتبال این دیار خدمت کرده و حال انتظارات بیشتری دارد و خواهان موفقیت تیم است. او در مصاحبه با تبریزمن در بخشی از سخنان خود گفته بود: ۳۰ سال بدون حتی یک ریال برای تبریز بازی کرده ایم حال تونی برای ما کاسه داغ تر آش شده است.”

البته این اتفاقات در تراکتورسازی بسیار نا خوشایند است و همه به نوبه خود مقصرند. به هر حال مسئولین تیم باید هر چه سریعتر مشکلات موجود را حل کرده و با همدلی به سمت مسابقات پس از تعطیلات بروند.

DSC_0574

[  بازنده : مهرداد بایرامی | وقتی حمزه روی بایرامی هم اثر گذاشت ! ]

– حمزه یونس خود پس از گذشت پنج هفته از آغاز رقابت های لیگ برتر موفق به گلزنی نشده است، در عین حال مهرداد بایرامی نیز که پیش از این در بازی ها – حتی اگر گل هم نمی زد – جنب و جوش تاثیر گذاری زیادی در روند بازی تیم داشت، در بازی برابر استقلال خوزستان یکی از ضعیف ترین نمایش های خود را پشت سر گذاشت.

بایرامی که از ابتدای بازی به صورت فیکس در ترکیب تیم قرار داشت، توپ های زیادی را از دست داد و در ایجاد موقعیت نیز نا موفق بود. باید دید که وضعیت خط حمله تراکتورسازان پس از تعطیلات به چه شکلی خواهد بود.

مهرداد بایرامی

[  برنده : شاهین ثاقبی | فرصتی خوب برای نمایش شایستگی ها ]

– مصدومیت سروش رفیعی و نریمان جهان باعث شد تا شاهین ثاقبی جوان و پرانرژی هم فرصت خوبی برای نمایش شایستگی های خود در بازی مقابل استقلال خوزستان به دست آورد. او در برابر شاگردان عبدالله ویسی همچون بازی های قبلی خود بسیار با تکنیک ظاهر شده و معقولانه بازی کرد.

هوش بالا و سرعت و تکنیک خوب این بازیکن می تواند برای تراکتورسازی بسیار مفید باشد اما افسوس که حضور بازیکنی چون سروش رفیعی – که تراکتوری ها خواب حضور همچین بازیکنی را هم در تیم خود نمی دیدند (!)- باعث شده تا ثاقبی نیمکت نشین شوند و نام ها در ترکیب اصلی قرار گیرند.

شاهین ثاقبی در حال حاضر همراه تیم ملی امید بوده و به هلند اعزام خواهد شد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :