به گزارش تبریزمن، تراکتورسازی در آستانه بازی با پدیده خراسان در هفته چهارم رقابت های لیگ برتر قرار دارد. در این میان نقد و بررسی های زیادی از سه بازی ابتدایی سرخپوشان صورت گرفته و نظرات مختلفی در خصوص نوع بازی تراکتور و نیز آینده این تیم در رقابت های لیگ امسال ارائه شده است.

در ادامه نگاهی داریم به برنده ها و بازنده های تراکتور در این سه هفته که با عملکرد خود مورد تشویق و یا نقد رسانه ها و هواداران قرار گرفته اند.

[ برنده: سعید عباسی | بهترین عملکرد نقل و انتقالاتی تاریخ تراکتور روی کاغذ ]

– مدیرعامل تیم تراکتورسازی تبریز پس از، از دست رفته دیدن شانس قهرمانی در فصل سپری شده، تمام تلاش خود را انجام داد تا با استفاده از امتیاز تراکتور برای بهره مندی از بازیکنان سرباز و هزینه ی اندکی که این بازیکنان دارند، تیمی قدرتمند را تحویل کادرفنی محبوب هواداران دهد. عباسی توانست با هزینه اندک، ستارگانی چون سروش رفیعی، بختیار رحمانی و سینا عشوری را به همراه دیگر بازیکنان سرباز به تبریز آورده و از آن ها بازی بگیرد.

در کنار سرباز ها نیز با سرمایه باقی مانده چند بازیکن نامی خوب خارجی را به ترکیب اضافه کرد تا دیگر حرفی نماند. مطمئنا عملکرد نقل و انتقالاتی عباسی در تاریخ تراکتور بی سابقه است اما اینکه بازیکنان حاضر در ترکیب می توانند در حد و اندازه های نام خود برای تراکتور مفید واقع شوند، جای خود دارد.

IMG_7375

[ بازنده : تونی الیویرا | بازی های ضعیف و دوری هواداران از استادیوم ]

– تعویض اکثر بازیکنان اصلی فصل گذشته تیم تراکتورسازی با بازیکنان جدید، کار سرمربی پرتغالی برای فصل جدید را بسیار سخت کرد. هر چند تونی می دانست که این شعاع تغییراتی بالا چه اثراتی روی نتایج تیم در اوایل فصل خواهد گذاشت، آن ها را به جان خرید و با سیاست نقل و انتقالاتی باشگاه موافقت کرد تا اکثر قریب به اتفاق بازیکنان فصل گذشته از تیم رفته و نام های جدید وارد فهرست تیم شود.

با این حال تونی هنوز نتوانسته است در این سه هفته و پیش فصل بازیکنان را به آمادگی رسانده و بازی های خوبی را نمایش دهد. از طرف دیگر، شاید در صورتی که نتایج تراکتور در هفته های ابتدایی بهتر بود، هواداران نیز اندک اندک حضور پررنگ تری در استادیوم می داشتند، اما کسب ۵ امتیاز در سه بازی با ارائه عملکردی کسل کننده، مانع این امر شد.

تمرین پشت در های بسته و ممانعت از عکاسی در تمرینات تراکتورسازی، از اقداماتی است که تونی الیویرا در روز های اخیر انجام می دهد تا بلکه از لو رفتن تاکتیک های خود جلوگیری کرده و نتایج را به سود تراکتور تغییر دهد.

البته رفته رفته با آشنایی بیشتر بازیکنان با یکدیگر و قدرت فنی بالایی که تونی از آن برخوردار است، انتظار می رود نحوه بازی تیم و نتایج به سود سرخپوشان بازگردد.

DSCT-71

[ برنده : آیان رامسی | ستاره بی چون چرای تراکتور در فصل جدید ]

– سه پاس گل تنها در دو بازی آمار بسیار خوب بازیکن استرالیایی – فیلیپینی تراکتوری هاست که توانسته در همین مدت کم چشم ها را به خود خیره کند. علی رغم عملکرد نسبتا خوبی که دیگر خارجی های تیم از جمله کاردوسو و آگوستو از خود به نمایش گذاشته اند، اما رامسی با تکنیک و سرعت بالا به همراه سانتر هایی که بوی گل می دهند، همه را انگشت به دهان گذاشته است.

بدون شک هافبک جدید تراکتوری ها یکی از با کیفیت ترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر ایران است که در اوج آمادگی بوده و برای سرخپوشان مفید خواهد بود.

IMG_2593

[ بازنده: حمزه یونس | جانشین طلسم شده ادینهو ]

حمزه یونس تونسی در فصل نقل و انتقالات به عنوان جانشینی سطح بالا برای لوسیانو ادینهو وارد تبریز شد و همه نگاه را به سمت خود جلب کرد. با این حال در دو بازی و نیمی که در ترکیب سرخپوشان قرار گرفته است، علی رغم تلاش فراوان و ایجاد موقعیت برای دیگر بازیکنان تیم، موفق به گلزنی یا حتی تهدید جدی دروازه حریفان نشده است.

هر چند می توان به عنوان بهانه، عدم هماهنگی و آشنایی بازیکنان با یکدگیر و عدم ایجاد موقعیت برای حمزه یونس را از دلایل گل نزنی او نام برد، باید توجه کرد که هر چه هفته های بیشتری سپری شده و حمزه تراکتور گلزنی نکند، فشار ها روی او بیشتر و اعتماد به نفس او کمتر خواهد شد. اتفاقی که تراکتوری ها به هیچ وجه خواهان آن نیستند.

IMG_2233


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :