بسیاری از افراد می‌دانند که هزینه تعمیر یک آیفون در فروشگاه‌های رسمی اپل، بسیار بالا و البته کمی غیر عقلانی است. اما اگر شما تا کنون دستگاه خود را در یکی از فروشگاه‌های غیر رسمی تعمیر کرده باشید، بروزرسانی جدید Ios دستگاه شما را به کلی متوقف می‌کند.

تبریزمن، سرویس علم و دانش : بر اساس گزارشی که به تازگی توسط گاردین منتشر شده است، اپل در جدیدترین بروزرسانی سیستم عامل iOS، دستگا‌ه‌هایی را که توسط منابع غیر رسمی تعمیر شده باشند، از کار می‌اندازد. اروری که درصورت برخوردن به این مشکل با آن مواجه می‌شوید، Error 53 نام دارد که عبارتی نا آشنا و جدید است.

اما تمامی گزارشاتی که از متوقف شدن آیفون‌های خود با ارور ۵۳ خبر می‌دهند، یک نکته مشترک دارند: تمامی این محصولات دکمه خانه و سنسور تاچ آیدی خود را در مراکز غیر رسمی تعمیر کرده‌اند.

پس به نظر می‌رسد مشکل ایجاد شده، یک حرکت امنیتی باشد.

با توجه به اینکه اپل قوانین سخت‌گیرانه‌ای را در مقابل مباحث امنیتی دستگاه‌های خود دارد، انتظار داریم مشکل ذکر شده، جلوگیری از تعویض تاچ آیدی به منظور حفظ امنیت کاربر باشد.

بروزرسانی جدید iOS دستگاه‌های تعمیر شده به دست مراکز غیر رسمی را از کار متوقف می‌کند

این موضوع تا اینجای کار توسط یکی از اعضای شرکت اپل تایید شده است. اما شاید بتوان گفت این حرکت، مجازاتی سخت برای افرادی باشد که تنها قصد داشتند آیفون خود را با قیمت کم‌تری تعمیر کنند. پس بهتر است از تعمیر آیفون‌های خود در مراکز غیر رسمی خودداری کنید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :