نایب‌رئیس اول مجلس با بیان اینکه بروز تخلف نشان‌دهنده ضعف نظارتی است گفت: خودنظارتی به خود نمایندگان برمی‌گردد، اما طبیعتاً نظارت سیستماتیک باید به صورت علمی و کارشناسی تدوین شود.

به گزارش تبریزمن،به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، مسعود پزشکیان، با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر تقویت مقوله خود نظارتی در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: پیام و تأکیدات رهبر معظم انقلاب در هر سال، نکات و موضوعات کلیدی است که باید در مجلس مورد توجه قرار گیرد، اما عملیاتی کردن این منویات و تدوین قانون جامع و بدون نقص، نیازمند همکاری و برگزاری نشست‌های متعدد از سوی نمایندگان مجلس است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خودنظارتی به خود نمایندگان بر می‌گردد، اما طبیعتا نظارت سیستماتیک باید به‌صورت علمی و کارشناسی تدوین شود، از این رو هیأت رئیسه مجلس در این جهت تلاش خواهد کرد.

وی ادامه داد: قطعا باید قبل از بروز جرم و تخلف، مسائل شناسایی و رسیدگی شود، اما به طورمعمول بعد از بروز تخلفات به پرونده‌ها و عملکردها رسیدگی می‌شود که این نشانه ضعف در مقوله نظارت است، بنابر این باید سازوکاری برای نظارت بر نمایندگان اندیشیده شود که بتوان در تمام امور و مسائل اعمال و رفتار را بررسی کرد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :