هشتمین بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی فاطمه الزهرا (س) به همت سپاه عاشورا در شهرستان خداآفرین برپا شد.

به گزارش تبریزمن، معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا روز دوشنبه در این مراسم گفت: این بیمارستان صحرایی با ۲۵درمانگاه تخصصی،۱۱درمانگاه فوق تخصصی و درمانگاه های عمومی و دواتاق عمل بصورت رایگان به مردم این شهرستان و شهرستان های همجوار خدمات ارایه می دهد .

سرهنگ الیاس گل محمد زاده افزود: این بیمارستان با هزینه ۱۰ میلیارد ریال و با همکاری بیمارستان شهید محلاتی،هلال احمر، بیمه سلامت، سازمان تامین اجتماعی و نیز مسئولان شهرستان و با همکاری منطقه آزاد ارس جهت ارایه خدمات به نیازمندان ایجاد شده است.

وی علت انتخاب شهرستان خداآفرین جهت برپایی بیمارستان صحرایی را نبود حتی یک متخصص در این شهرستان عنوان کرد .

رئیس بیمارستان صحرایی آذربایجان شرقی نیز گفت : این بیمارستان با ۲۰۰کادر پزشکی در تمامی رشته های تخصصی از جمله قلب ،چشم پزشکی، زنان، کودکان ، جراحی داخلی، گوارش، آزمایشگاه، اکو، رادیولوژی و آندوسکوپی از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ به ۳۵هزار نفر خدمات ارایه می دهد.

رسول صادق افزود: این بیمارستان مانند یک بیمارستان رده یک استان می باشد که با توجه به نبود بیمارستان در این شهرستان، مسافت زیاد و کم برخورداری شهرستان شناسایی و ایجاد شده است .

وی هدف از ایجاد این بیمارستان را عدالت در درمان و محرومیت زدایی عنوان کرد و گفت: در صورت نیاز به جراحی های خیلی سخت که امکان مراقبت های ویژه در این جا وجود نداشته باشد بیماران در شهرستان های کلیبر، اهر و تبریز پذیرش می شوند.

صادق ادامه داد: روزانه ۱۵ دندانپزشک متخصص جهت انجام اعمال کشیدن و پرکردن در این بیمارستان خدمات ارائه می دهند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز گفت: با توجه به بعد مسافت و کم برخورداری این شهرستان، متخصصان در تمامی رشته های تخصصی در این بیمارستان خدمات می دهند و از امروز تا یک سال آینده نیز در شهرستان های دیگر جهت ارجاع خدمات داده می شود .

محمد حسین صومی افزود: داروهای مورد نیاز که بیمه قبول می کند در این بیمارستان وجود دارد و بیماران تنها داروهای مکمل خود را می توانند از جاهای دیگر تهیه کنند .

وی در خصوص ایجاد بیمارستان دایمی در خداآفرین نیز گفت: با توجه به جمعیت ۳۵ هزار نفری شهرستان و براساس آمار دانشگاه علوم پزشکی روزانه ۲۰ نفر در این شهرستان نیاز به مراجعه به متخصص دارند که بر این اساس احداث بیمارستان مجهز مقرون به صرفه نیست و جهت تامین نیاز افراد به درمان های تخصصی و حل درصدی از مشکلات آنان بیمارستان درمان بستر (دی کلینیک) در این شهرستان ایجاد می شود تا بیماری افراد به سهولت شناسایی و درمان شود .

امینیان فرماندار خداآفرین نیز اعلام کرد: همزمان با هفته دولت امسال عملیات اجرایی این دی کلینیک آغاز می شود .

شهرستان خداآفرین با ۳۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۱۰ کیلومتری شمال شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.
این شهرستان به دلیل قرار گرفتن جنگل های معروف ارسباران در قلمروی آن و نیز رودخانه خروشان و مرزی ارس، ظرفیت های فراوانی برای توسعه دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :