مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از برگزاری نمایشگاه‌های ویژه صنایع‌دستی طی ایام نوروز در استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، فرزین حق‌پرست ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: نمایشگاه‌های صنایع دستی در استان با همکاری فعالان صنایع دستی از ۲ تا ۱۲ فروردین ماه ۹۴ در تبریز و سایر شهرستان‌های استان از جمله مرند، اسکو، آذرشهر، عجب‌شیر و بناب برگزار می‌شود.

وی افزود: مرکز تجارت جهانی تبریز واقع در کوی ولی عصر، عمارت شهرداری تبریز و خانه کلکته‌چی به عنوان سه مکان اصلی برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی در نظر گرفته شده‌اند و در ایام عید آماده بازدید علاقه‌مندان و گردشگران نوروزی خواهند بود.

حق‌پرست خاطرنشان کرد: همچنین در موزه آذربایجان، موزه مشروطه، موزه قاجار، خانه تاریخی حیدرزاده و موزه زنده سفال نیز به منظور حمایت از هنرمندان استان و سهولت دسترسی گردشگران، غرفه‌های فروش صنایع دستی دایر خواهد بود.

وی با اشاره به حضور گسترده گردشگران در ایام نوروز در استان، برپایی چنین نمایشگاه‌هایی را برای معرفی صنایع دستی استان به گردشگران ضروری دانست و بر لزوم ارائه آثار شاخص و مطرح صنایع دستی در این نمایشگاه‌ها تأکید کرد.

حق‌پرست با ابراز خشنودی از رویدادهای فرهنگی سال ۹۴ در حوزه صنایع دستی و گردشگری، انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، انتخاب تبریز به عنوان شهرجهانی فرش دستباف و کسب ۹۷ نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شمالغرب کشور را نشانگر ظرفیت بالای استان برای حضور پر رنگ در عرصه‌های ملی و بین‌المللی عنوان کرد.

وی با اشاره به سهم بالای هنرمندان شهرستانی در دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی به خصوص اهر و مراغه، بر لزوم حمایت از هنرمندان صنایع دستی شهرستان‌های استان با توجه به توانمندی‌های بسیار آنها تأکید کرد.

حقى‌پرست گفت: نمایشگاه‌های صنایع دستی تبریز از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۱ شب آماده پذیرایی از علاقه‌مندان و گردشگران نوروزی در ایام نوروز خواهد بود.‌


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :