فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه حدود ۲۰ رزمایش در طول سال جاری خواهیم داشت، گفت: منطقه، مال ما است و خلیج فارس خانه ما است؛ با اقتدار کامل در آن حضور داریم و به کسی ارتباطی ندارد.

به گزارش تبریزمن، امیر دریادار حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه سخنرانی در میان دانشجویان و اساتید دانشگاه تربیت مدرس در جمع خبرنگاران و در خصوص رزمایش‌های نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: ما در ماه آینده رزمایش تخصصی جنگال برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: به ترتیب رزمایش تخصصی موشکی، رزمایش عملیات ویژه، رزمایش پدافند غیرعامل، رزمایش زیردریایی ها، رزمایش ناوشکن های موشک انداز و رزمایش اطلاعات و اشراف اطلاعات برگزار می کنیم.

امیردریادار سیاری با بیان اینکه حدود ۲۰ رزمایش در سال جاری خواهیم داشت، گفت: در پایان سال رزمایشی تحت عنوان رزمایش «ولایت ۹۵» را در دستور کار داریم که احتمالا در بهمن ماه اجرا می شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: نیروی دریایی برای حضور در مناطق مختلف جهان باید از تحرک و پویایی لازم برخوردار باشد تا بتواند توان دفاعی خود را حفظ کند.

وی در خصوص ادعای جدید کنگره آمریکا مبنی بر حضور تنش‌آفرین ایران در خلیج فارس خاطرنشان کرد: آمریکایی ها حضور بااقتدار جمهوری اسلامی ایران را تهدید قلمداد کرده اند؛ آنها علاقه مند نیستند که ما اقتدار داشته و در خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و آب های آزاد جهان حضور داشته باشیم.

امیردریادار سیاری با تاکید بر اینکه هر جا ما مقتدر باشیم آنها احساس می کنند که منافعشان در خطر است، تصریح کرد: منطقه، مال ما است و خلیج فارس خانه ما است؛ با اقتدار کامل در آن حضور داریم و به هیچ کسی ارتباط ندارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :