دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی از برگزاری المپیاد ورزشی معتادان بهبود یافته در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، محمد علی نصرتی بعداز ظهر پنجششنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: المپیاد ورزش معتادان بهبود یافته به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر پنجم تیرماه سال جاری برگزار می شود.

نصرتی ادامه داد: در این المپیاد ورزشی ۳۰۰نفر از معتادان بهبود یافته در هشت رشته آقایان و شش رشته بانوان باهم به رقابت می پردازند.

وی گفت: از ۳۰۰ نفر معتادان ۲۵۰ نفر از معتادان مرد بهبود یافته در رشته های تنیس روی میز، شنا، شطرنج، دو و میدانی، آمادگی جسمانی، طناب کشی، والیبال و فوتسال در سالن ها و مجتمع های ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان، های خود را روزهای دوم تا نهم خرداد  ماه سال جاری به رقابت میپردازند و از مجموع ورزشکاران این رشته ها، تعداد ۲۱۰ نفر در رشته های تیمی و ۴۰ نفر نیز در رشته های انفرادی رقابت می کنند.

وی اظهار کرد: مراسم اختتامیه این المپیاد دهم خرداد ماه در مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد : شرط حضور معتادان بهبود یافته در المپیاد ورزشی را پاکی حداقل سه ماهه در کمپ های ترک اعتیاد استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه المپیاد ورزشی معتادان بهبود یافته آذربایجان شرقی برای نخستین بار در سطح کشور به مدت سه سال به طور مرتب برگزار می شود، مسئولیت این دوره از مسابقات را بر عهده اداره کل بهزیستی استان اعلام کرد.

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست خبری با بیان اینکه هدف اصلی از برگزاری المپیاد ورزشی معتادان بهبود یافته  در استان گفت: برگزاری این دوره از مسابقات تاثیر مهم و بسزایی در تقویت روحیه خودباوری معتادان دارد.

محسن ارشدزاده اضافه کرد: آذربایجان شرقی تنها استان در ایران است که برای سومین سال پیاپی اقدام به برگزاری این رقابت ها می کند و حاصل تلاش، همکاری و تعامل سازنده بین نهادها، ارگان ها و مسئولان ارشد استان بوده است.

وی، پیشگیری، درمان و کاهش آسیب ها و توانمندسازی معتادان بهبود یافته را سه گام و برنامه های اولویت دار اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی در حوزه مواد مخدر اعلام و اظهار کرد: ترویج ورزش همگانی و قهرمانی می تواند در ایجاد انگیزه بین معتادان برای بازگشت به آغوش خانواده و جامعه نقش تعیین کننده ای داشته باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :