مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی امروز در نشست خبری خود با نمایندگان رسانه های گروهی از برگزاری اولین جشنواره سراسری آواها و نواهای دینی خبر داد که طی روزهای ۱۹ و ۲۰ ماه جاری در تبریز برگزار خواهد شد.

به گزارش تبریزمن، علی اکبر صفی پور با ذکر این نکته که در این مراسم تعدادی از مقامات استانی نیز حضور خواهند یافت افزود:در حوزه آموزش های دینی و قرآنی، استفاده از هنر در تمام عرصه ها سفارش شده است زیرا آنجا که دست عاجز است با هنر می توان به جذب مخاطب کمک کرد.

وی ادامه داد:هم نوایی و چند صدایی در کلام الله مجید با استفاده از شیوه های مختلف می تواند در نوآوری و طرح ایده های نو موثر باشد که این جشنواره نیز در راستای اشاعه صحیح بهره مندی از فواید کتاب آسمانی ماست.

photo_2016-03-07_14-21-12

صفی پور هدف از برگزاری این جشنواره را نشر و بسط هنر قرآن خوانی، تولید محصولات فاخر مذهبی، ارتقای سطح فنی علاقه مندان و فعالان این عرصه، جهت دهی به آثار دینی و شناساندن گروه های تواشیح کشور دانست و اضافه کرد:در این خصوص تعداد ۱۷۸ اثر به دبیرخانه جشنواره واصل شده است که شامل ۷۴ اثر هم خوانی و تواشیح، ۸۳ تولید استودیویی و ۲۱ اثر ابتهال می باشد و هر اثر توسط ۶ نفر اجرا خواهد شد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان حضور بیش از ۸۰ مهمان ویژه از سراسر کشور را امری قابل توجه ارزیابی کرد و گفت:بیش از ۳۰ گروه هنری به مرحله نهایی اولین جشنواره سراسری آواها و نواهای دینی راه یافته اند که با حضور داوران برجسته مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

صفی پور در پایان اظهارات خود توجه به کانون های فرهنگی، هنری مساجد آذربایجان شرقی را از وظایف این مجموعه دانست و تصریح کرد:در حال حاضر تعداد یک هزار و ۲۰۰ کانون در سطح استان ما وجود دارد که ۳۰۰ مورد آن امسال تاسیس گردیده اند که بیش از ۲ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است و صرفا جهت احداث در روستاهای محروم و دور افتاده می باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :