به گزارش تبریزمن، معاون فرهنگی هنری شهردار تبریز گفت: جشنواره محله‌های تبریز با عنوان جشنواره فیروزه تابستان سال‌جاری در تبریز برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام احمد حمیدی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به برنامه‌های فرهنگی شهرداری تبریز اظهار کرد: برهمین اساس و در قالب برنامه‌های آیینی، فرهنگی، تفریحی و گردشگری اقدامات فرهنگی و هنری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره محله‌های تبریز با عنوان جشنواره فیروزه که نمادی عمیق از نظر فرهنگی و مذهبی است، تابستان سال جاری در تبریز  برگزار می‌شود گفت: روز سه‌شنبه هفته جاری در ۱۱ منطقه شهرداری تبریز برنامه‌هایی برای کودکان با عنوان «گوناخ باجی» برگزار می‌شود و برنامه افتتاحیه نیز بعد از ظهر همان روز در محل پارک مسافر تبریز برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی هنری شهردار تبریز ادامه داد: برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و هنری در ۱۰۰ عنوان طی تابستان در تبریز برگزار می‌شود که برای سنین مختلف و دختران و پسران برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: ثبت‌نام برای این جشنواره از امروز در سایت شهرداری تبریز آغاز شده و برای ثبت‌نام‌کنندگان محدودیتی نداریم.

معاون فرهنگی هنری شهردار تبریز ادامه داد: در کنار برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، برگزاری کارگاه و نیز نمایشگاه مورد توجه خواهد بود و در همین خصوص برنامه‌های متعددی را اجرا می‌کنیم.

وی گفت: آثار برتر در سطوح مختلف برگزیده شده و ابتدا در محلات به نمایش گذاشته می‌شود سپس آثار منتخب برگزیده شده و پس از آن در سطح بین محله‌ای نیز مسابقه انتخاب آثار برتر صورت گرفته و در نهایت در سطح شهر نیز این آثار انتخاب می‌شوند.

حمیدی از اجرای برنامه‌های تجمعی در تبریز در سه ماهه سال‌جاری خبرداد و عنوان کرد: برنامه‌های تجمعی در قالب برنامه‌های قرآنی و فرهنگی برگزار می‌شود و برای «سحر اولی‌ها» نیز برنامه‌های متنوعی اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی شهرداری تبریز یادآور شد: خود محلات مدیریت برنامه‌های تجمعی را بر عهده داشته و مراسم را مدیریت خواهند کرد تا برنامه منظم و بدون حاشیه برگزار شود.

وی افزود: بازی‌های محلی در سطح محلات روزانه برگزار می‌شود و روز جمعه نیز بازی‌های محلی در عون‌ابن‌علی (ع) برگزار می‌شود تا کودکان با دوری از فضای مجازی، به بازی‌های سنتی خود روی آورند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :